Ford možno predsa len nie je stratený. Americká automobilka teraz konečne oznámila, že spustí elektrickú verziu svojho najdôležitejšieho programu vozidiel pre pickupy F-Series.

Minulý rok spoločnosť oznámila plány „priviesť na trh 16 batériových elektromobilov do roku 2022“, pričom začne s elektrickým CUV s dojazdom 300 míľ (482 km). Avšak automobilka stále ostala sústredená hlavne na hybridy, než na elektromobily. Jej dôležitejší program vozidiel, F150 pickup mal získať do roku 2020 iba hybridný pohon, avšak odvtedy sa trh zmenil a automobilka musela zareagovať.

Rivian odhalil elektrický pickup, ktorý môže byť skutočne konkurencieschopný a Elon Musk vzbudzuje pozornosť pre nadchádzajúci elektrický pickup od Tesly. Týmto sa stal plán Fordu pre hybridy trochu slabým. Avšak teraz spoločnosť plánuje mať vlastný elektrický pickup F-Series.

Výkonný riaditeľ Ford Jim Hackettt to oznámil na priemyselnej konferencii Deutsche Bank Global Auto Industry Conference:

„Zelektrifikujeme F-Series ako batériový a hybridný elektromobil, pričom urobíme to isté pre Transit. Spustili sme PHEV verziu Transit a našou snahou bude elektrifikovať Transit globálne.“

Znie to tak, že predošlé oznámenia hybridnej verzie F150 sú stále v pláne pre produkciu, bude však nasledovaná elektrickou verziou aspoň jedného pickupu v F-Series. Hackett nepotvrdil časovú os ani pickup v F-Series, hoci F150 je celkom pravdepodobný.

Je to jedno z mnohých oznámení od Ford počas posledného týždňa. Ford a Volkswagen oznámili, že uvažujú nad partnerstvom v rámci elektromobilov. Lincoln, prémiová americká automobilka taktiež oznámila, že vytvorí elektromobil založený na elektromobile, ktorý je inšprirovaný modelom Ford Mustang.

Mustangom inšpirovaný elektromobil má byť prvé elektrické auto, ktoré vytvorí od základov. Na trh má prísť v nasledujúci rok.

Reakcia automobilky je celkom prirodzená. S pickupom od Rivian a Tesly by bolo smiešne, aby Ford plánovalpre rok 2020 iba hybridnú verziu F150. Všetka pozornosť okolo týchto dvoch vozidiel pomohla presvedčiť Ford, aby povolil elektrickú verziu tohto alebo iného nákladiaku z F-Series.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt site:electrek.co ford

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here