Ford pracuje na elektrickom pickupe F-150. Vyhlásila to samotná automobilka a dokazujú to aj nasledujúce fotky. V polke februára sa Ford zmienil o elektrických úžitkových autách po prvýkrát.

Povedal to Jim Farley, prezident Fordu pre globálne trhy:

„Zelektrifikujeme našu líniu F-Series ako batériové elektromobily a hybridy.“

Ideou je urobiť F-Series odolné voči budúcnosti. Farley dodal:

„Až 90 % z nášho kapitálu je dnes alokovaných do nákladiakov a úžitkových vozidiel. Máme F-Series, najlepšie predávané pickupy a nákladiaky v USA. Viac než milión kusov predaných minulý rok. Hlavnou myšlienkou F-Series je: existuje nákladiak pre každého zákazníka a my týchto zákazníkov poznáme veľmi, veľmi dobre. Od F-150 až po F-750. Na všetkých nám záleží.

Teraz to potvrdili nové fotografie. V súčasnosti nepoznáme žiadne vlastnosti ohľadom F-150, ani časovú os vydania. Línia F-Series je vo svojej kategórii v USA bezkonkurenčná, a to nielen v predajoch, ale aj v ďalších kategóriách. Je to najlepšie predávané vozidlo v USA. Elektrická verzia bude preto obrovským krokom pre elektromobilový segment.

Na prvý pohľad sa zdá, že ide o bežný model F-150. Avšak nasledujúce zábery odhalili niekoľko špeciálnych detailov o elektromobile. Vzadu sa inžinieri snažili obalamutiť ľudí s tým, že nainštalovali výfuk na strane pasažiera. Avšak, fotky ukazujú, že je to v skutočnosti trubka bez spojenia. Fotky taktiež zachytávajú zadné rozloženie zavesenia.

Ďalej sa dá poznamenať, že F-150 EV je o niečo vyšší než štandardný model. Je to kvôli batériám, ktoré sú umiestnené pod kabínou. Extra výška však nie je o nič vyššia než bežný model F-150.

Ford F-150 Electric Spy

Ak rozmýšľate nad tým, kde zapojiť nabíjačku do elektrického F-150, pozrite sa lepšie na predný nárazník.

Elektrické pickupy sa blížia a keď konečné prídu na trh, prevezmú trh rýchlo. Ako prvý by mal prísť Rivian so svojim R1T, no možno že sa pridá i Tesla? Čoskoro to zrejme zistíme.

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here