Fresco Motors, nórsky startup zameraný na elektromobily, odhalil zaujímavý nový elektrický sedan Reverie, ktorý má údajne neuveriteľné vlastnosti a funkcie.

Nórsko je bez pochýb svetovým lídrom v adopcii elektrických vozidiel, no napriek tomu, že trh kupuje na obyvateľa viac elektromobilov ako akákoľvek iná krajina na svete, Nórsko nevyrába vlastný elektromobil. To chce Fresco Motors zmeniť. Startup vyšiel na verejnosť s odhalením svojho prvého modelu: Reverie.

Ide o elektrický sedan s radikálnym dizajnom, ktorý pripomína pôvodny prototyp Tesla Model S (bez nosu) a Chrysler 300 (pozrite sa na proporcie okien a dverí),

Rozmermi je Fresco Reverie niekde medzi Tesla Model S a Model 3, dvoma najpopulárnejšími elektrickými vozidlami v Nórsku.

Tu sú rozmery Reverie:

  • dĺžka: 4807 mm,
  • šírka: 2226 mm,
  • výška: 1401 mm,
  • rázvor kolies: 2746 mm.

Spoločnosť odhalila niekoľko počítačom vygenerovaných fotiek a očividne tak nemá fungujúci prototyp. Fresco i tak však sľubuje niekoľko neuveriteľných vlastností a funkcií. Čo sa týka dojazdu, spoločnosť neposkytla žiadne detaily a vyjadrila sa iba, že netreba mať žiadne obavy z dojazdu.

Čo sa týka vlastností, startup tvrdí, že Reverie bude schopné akcelerovať z 0-100 km/h iba za 2 sekundy a bude mať maximálnu rýchlosť 300 km/h. Spoločnosť tvrdí, že to dosiahne s indukčným motorom a 4-rýchlostnou automatickou prevodovkou s „rýchlobehom“.

Čo sa týka ďalších funkcií, Fresco tvrdí, že Reverie príde s „prenosnými batériami“:

„Medzi vlastníkmi vozidiel so spaľovacími motormi je známe, že majú kanistre na palivo. Prečo by elektromobily nemohli mať to isté?“

Startup taktiež tvrdí, že jeho vozidlá prídu s bezdrôtovou nabíjacou podložkou. Fresco nevydalo žiadnu cenu ani časovú os pre dostupnosť elektrického sedanu, no už začalo prijímať rezervácie.

Je tu niekoľko zaujímavých nápadov, no je jasné, že zatiaľ nie sú hmotné. Počítačom generované fotky nie sú dobrým znamením. Spoločnosti by mali radšej počkať na to, kedy budú mať funkčný prototyp ešte predtým, než niečo odhalia.

Čo sa týka vlastností, Fresco napísalo toto:

„Všetky technické detaily sú subjektom zmeny. Informácie o vozidle sú založené na súčasných inžinierskych dát a technológii, ktorá je dostupná v čase tejto publikácie. Fresco neberie zodpovednosť za zmeny technických dát alebo informácií.“

Preto je lepšie mať skutočný prototyp, pretože to znamená, že „myslíme si, že to dokážeme“ tak veľa neznamená. To však neznamená, že projekt nemá šancu. Nie je to však najlepší spôsob, ako sa predstaviť verejnosti.

Reverie

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here