General Motors oficiálne vstupuje do pretekov elektrických pickupov s úplne novým modelom GMC Hummer EV. Ten je pravdepodobne odpoveďou na Tesla Cybertruck. Spoločnosť vydala časti z reklamy pre Super Bowl, nazvané „Tichá Revolúcia“, ktoré budú prehrané v nedeľu počas veľkej hry.

Reklama vyzdvihuje výkon a rýchlosť vozidla spolu s jeho „tichosťou“. Jedinou odhalenou časťou vozidla doposiaľ je maska, žiariacia sekvencia vertikálnych svetiel nachádzajúca sa vo vnútri zmeneného, no familiárneho predného dizajnu Hummer. GMC Hummer EV bude plne odhalený 20. mája 2020 v továrni General Motors Detroit Hammtrack, kde bude vozidlo vyrábané.

Tu je niekoľko odhalených vlastností:

  • 1000 koní,
  • 11 500 libier (15 591 Nm) krútiaceho momentu,
  • 0-100 km/h akcelerácia za 3 sekundy.

Doposiaľ nie sú žiadne informácie o dojazde, cene, alebo množstve. Avšak, Stuart Fowle, manažér komunikácii pre GMC povedal, že „Dojazd bude absolútne konkurencieschopný s ďalšími elektromobilmi, ktoré boli oznámené“.

Fowler tvrdí, že GMC je značka a Hummer EV je názov vozidla. Na jeseň 2021, keď vozidlo GMC Hummer EV vôjde do produkcie, sa pridá do línie vozidiel, vrátane GMC Sierra a GMC Terrain. Fowler tvrdí, že elektrický Hummer bude pre zákazníkov dostupný akonáhle začne produkcia.

Duncan Aldred, viceprezident Global Buick a GMC v oficiálnej tlačovej správe povedal:

„GMC buduje prémiové a schopné pickupy a SUV, pričom GMC Hummer EV toto tvrdenie vezme do nových výšin. Sme nadšení debutom nášho revolučného bezemisného vozidla počas najväčšej noci v televíznej reklame.“

Ako sa špekulovalo, LeBron James bude v úplnej verzii reklamy. GM sa nevyjadrilo, či GMC Hummer EV bude prvým vozidlom na produkčnej línii v závode Detroit-Hamtrack, o ktorej sa spoločnosť vyjadrila, že bude slúžiť iba elektrické vozidlá. Nový Hummer je však prvé potvrdené vozidlo General Motors, ktoré bude vyrobené v Detroite na novej platforme, ktorá bude dedikovaná pre elektrické pickupy.

Automobilke určite nechýba sebadôvera, čo sa týka odprezentovania vozidla. Všetko, čo však doposiaľ vieme sú však iba pekne podané informácie a skutočnosť zatiaľ ostáva neznáma. Hummer je však silná značka, ktorá má na americkom trhu čo povedať. A my budeme nadšene počúvať.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here