GTX bude predstavovať elektrický ekvivalent benzínového GTI. Neurobiť športovejšie verzie všetkých nových elektrických modelov by bol pre Volkswagen stratenou príležitosťou, takže nie je prekvapením, že automobilka plánuje sériu výkonne orientovaných GTX elektromobilov.

Automobilka nedávno predviedla elektrický Golf R s pohonom na všetky kolesá, ktorý zapôsobil na dav jazdením v Rakúsku. Tento jednorázový koncept potvrdil spoločnosti, že sa jej oplatí zamerať na vylepšené produkčné elektromobily, no prvým bude zrejme crossover.

Podľa Autocar, prvý GTX orientovaný Volkswagen bude použitý vo verziách ID.4 a ID.5. Môže byť poháňaný dvojitým motorom, každý na jednej strane, ktorý bude mať pohon na všetky kolesá. Toto naznačuje dôvod pre písmeno „X“ v „GTX“.

Koncept ID Crozz má celkový výkon 302 koní a 450 Nm krútiaceho momentu, ktorý je taktiež poháňaný športovou 83 kWh batériou, ktorá poskytuje odhadovaný dojazd 500 km. Keďže je však GTX vysoko výkonný model, jeho dojazd sa možno zníži.

Produkčné vlastnosti budú rozličné, no v rovnakom čase bude konkurencieschopné s Ford Mustang Mach-E, alebo Tesla Model Y. Bude tu i dodatočná konkurencia v rámci Volkswagen skupiny, keďže  SEAT a jeho značka Cupra taktiež plánuje vlastné vysoko výkonné vozidlo vyrábané na rovnakej modulárnej platforme MEB.

Očakáva sa, že produkčná verzia ID.4 (a pravdepodobne ID.5)  bude debutovať na autosalóne v New Yorku v roku 2020 v tomto apríli. Cena má začať okolo 40-tisíc dolárov (36 200 eur).

VW ID.4 kupé možno získa GTX verziu

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here