Honda jemne vylepšila model Honda Clarity PHEV a oznámila nové ceny pre súčasný model. Automobilka neurobila príliš veľa zmien pre model, o ktorom tvrdí, že ponúka “interiériový priestor a pohodlie a bezkonkurenčné zdokonalenie jazdy vo svojej triede”.

Clarity PHEV bude mať elektrický dojazd 75 km vďaka svojej 17 kWh batérii. Keď je blízko k minutiu, batéria je nahradená 1,5-litrovým štvorvalcovým benzínovým motorom, ktorý funguje na Atkinsonovom cykle. Honda tvrdí, že nabitie trvá 2,5 hodiny prostredníctvom 220 voltovej zástrčky.

S plnou nádržou a nabitou batériou je celkový dojazd 547 km, pričom má kombinovanú spotrebu 5,6 l/100 km. Čo sa týka výkonu, má 181 koní a 314 Nm krútiaceho momentu. V športovom režime zvládne šprint pod 10 sekúnd, zatiaľ čo v móde EV to zvládne pod 13 sekúnd.

Pre súčasný model Honda aktualizovala systém akustického alarmu (AVAS), ktorý je aktívny pri pomalých rýchlostiach, aby upozornil chodcov a cyklistov v prítomnosti vozidla. Honda si za nový model Clarity PHEV pýta 34 355 dolárov (približne 31 204,47 eur).

V štandardnej výbave je 8-palcová dotyková obrazovka (Android Auto + Apple Car Play), aktívne bezpečnostné systémy a vyhrievané sedadlá. Pokiaľ chcete najvyššiu verziu Touring, začína na cene 37 555 dolárov (približne 34 111,02 eur) a pridáva perforované kožené sedadlá, volant potiahnutý kožou a interiérové obloženie Ultrasuede.

Ide o štandardný hybrid, ktorý ničim neprekvapí, no nič ani nepokazí a svojich záujemcov si n trhu nájde.

Nová Honda Clarity PHEV odfotená z prednej časti

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here