Honda začala predávať nové elektrické auto Everus VE-1 založené na subkompaktnom crossoveri s dojazdom 340 km. Cena pritom nastavená na 20 620 eur po uplatnení miestnych dotácií. Jediné ale je v tom, že sa predáva iba v Číne. Vozidlo sa nazýva Honda Everus VE-1 a je vyrábané s joint venture so spoločnosťami GAC Honda a GAC automotive.

Honda Everus VE-1 zahŕňa slušný elektrický pohon s 53,6 kWh batériou a 120 kW elektrickým motorom. Ten zvládne dojazd 340 km. Tieto údaje sú však založené na štandardoch NEDC, kvôli čomu treba očakávať v skutočnosti nižší dojazd.

Samotný elektromobil sa veľmi podobá na subkompaktný crossover model medzinárodnej verzie HR-V:

VE-1

 

Kde Everus VE-1 zažiari, je jeho cena. Elektromobil začína iba na cene 159 800 čínskych yuanov (20 624 eur) po uplatnení dotácii. Tým sa stáva jedným z najlacnejších elektromobilov s celkom dobrým dojazdom.

Vozidlo je taktiež vzácne nový model elektromobilu od Hondy. Tá sa donedávna sústredila iba na hybridy a vodíkom poháňané vozidlá. V septembri automobilka odhalila Hondu E, nové elektrické auto pre európsky trh, ktoré príde v nasledujúci rok.

S modelom VE-1 sa Honda sústredí na čínsky trh. Tu potrebuje významne zvýšiť predaj elektrických áut, aby splnila nové podmienky mandátu od čínskej vlády pre bezemisné vozidlá.

Pre väčšinu z nás, ktorí žijú mimo Číny a čakajú na dostupnú elektrickú Hondu, nezúfajme. Automobilka údajne pracuje na dostupnom vozidle v spolupráci s najväčším čínskym výrobcom batérií. Nové auto má byť údajne dostupné celosvetovo za nízku cenu.

Z fotiek a dostupných informácií to vyzerá ako vhodné elektrické auto pre čínsky trh. Čo sa týka dojazdu, neoslní, no vôbec ani nesklame. Cielovka je jasná: mestkí šoféri, ktorí používajú svoje auto na dennodennú prepravu do a z práce.

V Číne sú totiž mestá obrovské, čo sa týka počtu obyvateľov a rozlohy, kvôli čomu by sa takéto auto malo uplatniť na trhu bez väčších problémov. Cena je navyše skvelá a na trhu je treba viac takýchto áut.

VE-1

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here