Hyundai už má tri roky IONIQ program, ktorý zahŕňa tri verzie pohonu: hybrid, plug-in hybrid a batériový elektromobil. Teraz odhalil IONIQ Electric, aktualizovanú verziu elektromobilu s väčšou batériou a významne dlhším dojazdom.

IONIQ Electric

IONIQ Electric bol vždy pôsobivý v rámci efektívnosti. S dojazdom 200 km na 28 kWh batérii ide o najefektívnejší elektromobil v rámci hodnotení EPA. Teraz kórejská automobilka vylepšuje batériu na 38,3 kWh s novou verziou 2020 IONIQ Electric:

„Nová batéria IONIQ Electric bola vylepšená z 28 kWh na 38,3 kWh, čo znamená, že jazdci môžu jazdiť ešte ďalej v rámci dojazdu. Má o 36 % vyššiu úložnú kapacitu energie, čím ponúka celkovo 294 km dojazdu (interný cieľ v rámci regulácii WLTP).

Elektromor dodáva maximálny výkon 136 PS (134 koní) a 295 Nm krútiaceho momentu a je vybavený so štandardnou 7,2 kW nabíjačkou, čo je vylepšenie oproti súčasnému 6,6 kW AC nabíjaniu Typu 2. S použitím 100 kW rýchlej nabíjacej stanice sa batéria nabije na 80 %  za menej ako 54 minút.“

IONIQ Electric

Spoločnosť teraz hovorí o dojazde 294 km, čo je však podľa WLTP štandardov. Reálny dojazd by mal byť teda okolo 265 km na plné nabitie. Spolu s vylepšením batérie Hyundai zmenil interiér i exteriér IONIQ.

Najväčšie zmeny sa dajú nájsť na prednom konci IONIQ Electric:

„Predná časť IONIQ Electric bola vylepšená s novým vylepšeným vzorom na uzatvorenej maske. Všetky modely zahŕňajú upravený dizajn predného nárazníka so striebornou lištou na spodku. LED DRL ako aj novo dostupné predné a zadné LED svetlá boli kompletne redizajnované, aby IONIQ vytŕčal v noci, čím neponúka iba estetické vylepšenia ale taktiež dodatočnú bezpečnosť.“

Hyundai taktiež aktualizoval interiér IONIQ Electric.

IONIQ Electric

IONIQ Electric

IONIQ Electric

IONIQ Electric

Automobilka ponúka viacero verzií, vrátane voľby materiálu na sedadlách. Spoločnosť taktiež vylepšila ovládací panel a centrálnu konzolu:

„Nová širokouhlá 10,25-palcová AVN obrazovka, ovládací panel pre vyhrievanie a kontrola klimatizácie bola redizajnovaná pre športové, lesklé ukončenie. Nové dotykové ovládanie umožňuje intuitívne ovládanie vyhrievania, ventilácie a klimatizácie.

Štandardný 7-palcový LCD displej vo vysokom rozlíšení (voliteľný pre hybridné a plug-in hybridné verzie) bol vylepšený s náladovým svetlom na vizualizáciou rôznych tém jazdy. Na dokončenie moderného dizajnu interiéru sa na spodnú palubnú dosku na strane spolujazdca a stredovú konzolu použilo modré osvetlenie okolia.“

Spolu s týmito zmenami sa taktiež aktualizovala aplikácia BlueLink s novými funkciami ako vzdialený štart a stop, kontrola batérie a iné. Ako zvyčajne, Hyundai sa sústredí hybridnú verziu IONIQ, ktorá príde v lete, pričom elektrická verzia sa očakáva v septembri.

Ide o slušné vylepšenie a 40-50 km dojazdu navyše urobí veľký rozdiel pre množstvo kupujúcich. Ak si Hyundai udrží podobnú alebo rovnakú cenu okolo 35-tisíc eur bez dotácii, nájde si svojich zákazníkov. Vyzerá to tak, že zahŕňa rovnakú batériu ako základné verzie Kona EV a Niro EV. Nanešťastie, všetky tieto vozidlá sú ponúkané v obmedzených množstvách, čo môže byť čiastočne vysvetlené obmedenou ponukou batérie.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here