Po odhalení Kona Electric v Európe minulý mesiac, Hyundai spúšťa elektrické kompaktné SUV v USA a potvrdzuje dojazd od EPA.

Mike O’Brien, viceprezident produktového, korporátneho a digitálneho plánovania v Hyundai Motor America, predstavil auto na autosalóne v New Yorku:

„Náš nový Kona Electric crossover je štýlové a efektívne kompaktné CUV, ušité na mieru pre potreby zákazníkov, ktorí chcú ekologický aktívny životný štýl, ktorý potrebuje štedrý dojazd. Sme sebavedomí s novými štandardmi pre elektrický pohon v segmente CUV, s vynikajúcou flexibilitou dojazdu, pôsobivým dizajnom, špičkovými technológiami prepojenosti a bezpečnostnými funkciami vedúcimi svoju triedu.“

Tento „štedrý dojazd“ je v súčasnosti 250 míľ (402 km) na jedno nabitie. To je menej než 292 míľ (470 km), ktoré Hyundai oznámil minulý mesiac. So spustením v USA ešte Kórejská automobilka nepotvrdila cenu nového elektromobilu, ale vypracovala dostupnosť, ktorá je neprekvapivo zameraná na ZEV (zero emission vehicles) štáty.

Hyundai

Hyundai tvrdí, že Kona Electric bude dostupné v štvrtom kvartáli v roku 2018 v Kalifornii a „následne v ZEV sústredených štátoch v západných a severno-východných regiónoch amerického trhu.“

Dojazd 250 míľ (402 km) by bol celkom dobrý pre kompaktné SUV, avšak nedostatok informácii o cene je frustráciou v tomto momente. Povráva sa, že bude okolo 30 000 až 40 000 dolárov (24 395 – 35 527 eur), čo by malo byť dostatočne konkurencieschopné, avšak nie je potvrdené v súčasnom momente.

Vyzerá to však tak, že dostupnosť bude značne obmedzená, podobne ako u Hyundai Ioniq. Prvé správy z Kórei naznačujú, že Hyundai plánoval svetovú produkciu okolo 30 000 áut ročne a pokiaľ sa budú sústrediť na ZEV štáty, bude ťažké dostať časť z tej produkcie mimo týchto oblastí.

Hyundai

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here