Automobilka oficiálne odhalila produkčnú verziu svojho prvého elektromobilu I-Pace. Po vydaní množstva vlastnostní minulý rok teda nikoho neprekvapilo, keď sa spoločnosť rozhodla oficiálne potvrdiť produkčné vlastnosti a cenu, ktorá je nakoniec nižšia, než sa predtým očakávalo.

Produkčná verzia vyzerá veľmi podobne ako koncept, čo sa často v automobilovom odvetví nestáva. A podobne ako koncept, dizajn vozidla je taktiež ohromujúci a získal veľký obdiv. Exteriér vyzerá rovnako úhľadne ako koncept, zatiaľ čo interiér získal vo finálnej verzii väčšiu aktualizáciu.

Čo sa týka výkonu, Jaguár tvrdí, že 90 kWh batéria umožní dojazd 240 míľ (386 km), treba však podotknúť, že ide o tvrdenie automobilky a oficiálny test EPA sa ešte neuskutočnil. Automobilka v minulosti tvrdila, že EPA stanoví dojazd na približne 220 míľ (354 km), čo je takmer o 30 km menej.

Jaguár

Jaguár taktiež objasnil kapacitu nabíjania vozidla:

„Vlastníci budú môcť dosiahnuť 80 % nabitie za 40 minút s použitím verejne dostupného 100 kW DC rapídneho nabíjania. domáce nabíjanie s 230V/32A AC nástennou nabíjačkou (7 kW), dosiahne 80 % za 10 hodín, čo je ideálne pre nabíjanie cez noc.“

Vozidlo bude ponúkané iba v jednej výkonnostnej verzii, avšak niekoľko úprav s ďalšími funkciami bude dostupný.

Spoločnosť doposiaľ nevydala oficiálne ceny pre každý trh, bližšie informácie však odhalí na Ženevskom autosalóne, ktorý sa uskutoční nasledujúci týždeň. Díleri Jaguára však môžu prijímať objednávky už teraz, pričom ceny vo Veľkej Británii sú stanovené nasledovne:

Jaguár i-Pace S: 63 495 libier (71 273 eur),

Jaguár i-Pace SE: 69 495 libier (78 008 eur),

Jaguár i-Pace HSE: 74 495 libier (83 621 eur).

O odhalení cien sme písali už pred niekoľkými týždňami. Vtedy sa predpokladalo, že základná verzia elektrického Jaguár I-Pace bude stáž až 82 000 eur. Cena bude však nakoniec nižšia, ako sa predpokladalo.

Je to vysoká alebo nízka cena? Vzhľadom na jazdné vlastnosti áno, ide však o Jaguár, ktorý sa nepasuje zrovna z tým, že je to cenovo dostupná kategória. Svojich fanúšikov si však rozhodne nájde, hoci sa inžinieri rozhodne mohli pokúsiť o lepší výkon.

Jaguár

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here