Už nejaký ten čas to prichádzalo, no Jeep je konečne pripravený odhaliť prvé produkčné plug-in hybridy, konkrétne Wrangler, Compass a Renegade. Niektorí si možno spomenú na to, že Jeep vydal prototype plug-in hybrid Wrangler ešte v roku 2008, no svetová finančná kríza ho zrazila k zemi.

Teraz v súčasnosti je Jeep pripravený spustiť plug-in hybrid verzie Wrangler, Compass a Renegade. Budú zahŕňať nové označenie 4xe. Plánovaný debut je 7. januára 2020 na výstave Consumer Electronics Show v Las Vegas.

Automobilka odhalí viac informácii o vozidlách na CES a ďalších veľkých autosalónoch tento rok v Pekingu, Ženeve a New Yorku, takže v súčasnosti nepoznáme žiadne vlastnosti. Všetko, čo Jeep zatiaľ oznámil je, že plug-in hybridné SUV sú súčasťou širšieho plánu elektrifikovať celú líniu do konca 2022.

Vo Wrangler 4xe môžeme očakávať verziu Fiat Chrysler dvojmotorového nastavenia, ktoré je v Chrysler Pacifica Hybrid, ktorý zahŕňa 3,6-litrový šesťvalec ako svoj spaľovací motor. Verzia Jeepu však bude musieť zahrnúť pohon Wrangler na všetky štyri kolesá.

Iné nastavenie zas budú zahŕňať modely Compass a Renegade. V súčasnosti sa očakáva štvorvalcový motor v prednej časti a elektrický motor vzadu. K plug-in hybrid Jeepom na CES sa pridá koncept batériovo elektrického Centoventi zo Ženevského autosalóna 2019 a nový koncept prezývaný Airflow Vision, ktorý predvedie ďalšiu generáciu technológii pre používateľské rozhranie.

https://www.elektrickeauta.eu/wp-content/uploads/2019/09/jeep-wrangler-plug-in-hybrid-spied-for-first-time-1068x601.jpg

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here