Jeep Wrangler Plug-in Hybrid bude súperom pre Land Rover Defender a Bollinger B1. Land Rover Defender má plug-in hybrid verziu, ktorá príde v roku 2020. Bollinger B1 predaje začnú takto o rok. Iba Jeep Wrangler sa doposiaľ nezúčastnil párty, no rozhodol sa teraz pozvať sám seba a zúčastniť sa.

Aspoň to tvrdí Jeremy Acevedo, senior manažér náhľadov pre Edmunds. Acevedo verí, že FCA ponúkne diesel verziu nasldujúci rok, no PHEV verzia je jediná, ktorá si teraz zaslúži našu pozornosť. Veľké čísla pre krútiaci moment, ktoré pravdepodobne predvedie, z neho spravia ideálne auto na určitý typ ciest. Nižšia spotreba taktiež poteší peňaženky majiteľov.

Jeep už priznal, že pracuje na PHEV verzii svojho najviac ikonického produktu. Niektoré detaily boli odhalené tiež. PHEV Wrangler pravdepodobne využije 3,6-litrový, šesťvalcový motor Pentastar. Pravdepodobne bude s Atkinsonovým cyklom, aby bolo ešte efektívnejšie. Elektrická prevodovka na vozidle by mohla kompenzovať stratu energie kvôli motoru Atkinson V6.

Hybridné súčasti off-roadera budú umiestnené medzi výfukom a hnacím hriadeľom, pod karosériu Wrangler. To je jasným znamením, že ide o adaptovanie technológie, ako než, aby na to bolo myslené od začiatku.

Wrangler by mohlo byť auto, ktoré benefituje z plug-in hybrid technológie. Mohlo by byť ambasádorom pre hardcore fanúšikov off-road. Spoločnosť  tvrdí, že ide práve o to, že to bude kompetentné PHEV a ľudia sa na to budú pozerať inak.

Jeep Wrangler

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here