Vozidlá Tesla sa stávajú populárnymi medzi policajnými oddeleniami po celom svete a hoci Model S bol doposiaľ najčastejšou voľbou pre policajné zložky, kanadská provinčná polícia Ontario sa rozhodla byť výnimkou a zvolila si Model X.

Model XV USA využívajú Model X policajné oddelenia v Los Angeles a Denveri ako súčasť svojej letky áut. V Európe zas Scotland Yard tvrdí, že uvažuje o vozidle, zatiaľ čo Luxemburská polícia premenila dva Modely S na hliadkové autá.

Teraz chcú svoju vlastnú policajnú Teslu aj Kanaďania. Odbor pre bezpečnosť na diaľniciach provincie Ontario všetkých predbehol a pretvoril Model X na služobné vozidlo. Elektrické SUV počas posledných dní teasovali na sociálnych médiách a dnes ho predvedú na Torontskom autosalóne.

Model X

Vyzerá to ako drsné policajné auto, avšak určite nie lacné pre daňových poplatníkov, obzvlášť v Kanade. V krajine začína cena Modelu X na 102 300 kanadských dolárov (65 504 eur) pred uplatnením dotácii. To je dosť veľká cenovka na zdôvodnenie pre daňových poplatníkov, avšak policajné autá ročne najazdia desiatky tisíc kilometrov, kvôli čomu môže polícia zase ušetriť na palive využívaním elektriny.

Ušetrenie na elektrine určite nebude nijako extra významné, avšak vláda Ontaria sa rozhodla tlačiť na zrýchlenie elektrifikácie vozidiel a tento krok patrí k tomu. Zrejme chcú byť príkladom pre ostatných, keďže Model X spolu s Modelom S sú jediné elektrické vozidlá v súčasnosti, ktoré sú schopné spoľahlivo hliadkovať na diaľniciach.

Model X

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here