Prvé dedikované elektrické auto značky nás chce nadchnúť. Dizajnéri v Kia si za týmto zaujímavým konceptom predstavujú svet, kde elektromobily nie sú len osobné stroje na prepravu. Chcú, aby ľudia mali so svojimi vozidlami aj dobrý vzťah.

Imagine od Kia má zosobňovať tieto pocity vďaka svojmu dizajnu, od šiestich vrstiev chrómovej striebornej farby po 21 HD obrazoviek, umiestnených na palubnej doske.

Gregory Guillaume, viceprezident dizajnu pre Kia Motors Europe, okomentoval vozidlo nasledovne:

„Automobilový dizajn je o zachytení srdca a zvýšení pulzu pri pohľade na auto. Veríme, že nie je vôbec žiadny dôvod, prečo by sa to malo zmeniť iba preto, že je auto elektrické. Preto sú naše koncepty elektromobilov vytvorené nielen na to, aby vám zvýšili pulz, ale aby aj znázorňovali náš holistický a emočný dizajn pri elektrifikácii.“

Na zobudenie týchto emócii sa Kia chystá vytvoriť elektromobil, ktorý podľa automobilky nepatrí do žiadneho špecifického segmentu. Niektorí môžu tvrdiť, že to je definícia crossoveru, avšak vozidlo sa zdá byť viac než len to.

Celkový tvar nasleduje súčasné dizajnu populárny crossoverov kupé, no nie je úplne také vysoké a má určité prvky sedanu.

Vo vnútri je Imagine skutočne zvláštne. Palubná doska nie je doska, iba polica pre uskladnenie 21 HD obrazoviek, ktoré sú umiestnené tak, aby vyzerali zakrivene.

Zobrazujú všetky dôležité informácie auta spôsobom, ktorý Kia popisuje ako „vtipným a neúctivým voči pretrvávajúcej konkurencii medzi niektorými výrobcami automobilov, ktorí sa predbiehajú v tom, kto dokáže vyrobiť auto s čo najväčšou obrazovkou.“

Inými slovami, je to doslova vtip. Automobilka ho však považuje za „čerstvý a duchaplný prístup“ v porovnaní s dnešnými internými obrazovkami.

Faktom ostáva, že Imagine je prvé dedikované elektrické auto spoločnosti. Nie je založené na existujúcom modely. Bohužiaľ, Kia neposkytla žiadne detaily ohľadom skutočného výkonu alebo dojazdu. Vieme iba, že využíva kompaktný pohon s indukčne nabitou batériou, pričom absencia tradičného motora autu dodáva viac batožinového priestoru.

Imagine od Kia môže aj nemusí byť unikátnym prístupom pri elektromobiloch, je však rozhodne zaujímavým.

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here