Nový Land Rover Road Rover bude údajne zdieľať modulárnu architektúru s nadchádzajúcim modelom XJ. O navrhovanom projekte Land Rover „Road Rover“ sa špekuluje už dlhšie potom, čo spoločnosť podala patent v roku 2018.

Land Rover Road Rover

Niektorí tvrdia, že Road Rover bude kombi, druhí zas, že to bude plne luxusný sedan. Najnovšie správy naznačujú, že Land Rover Road Rover bude plne elektrické, čím bude konkurovať Porsche a Audi.

Autocar verí, že to bude doposiaľ „najviac orientované cestné auto od Land Rover vôbec“.  Udrží si však kľúčové kvality Land Rover, ako je schopnosť off road a pohon na všetky kolesá. Dokumenty spoločnosti tvrdia, že pôjde o „stredné SUV“, čo znamená, že bude konkurenciou pre nadchádzajúce Porsche Macan EV a Audi E-Tron Sportback. Malo by byť niekde medzi modelom Evoque a Velar.

Land Rover Road Rover

Land Rover nepotvrdil projekt Road Rover, no vieme, že modulárna pozdĺžna platforma (MLA) bude základom pre nadchádzajúci Land Rover, ako aj ďalšiu generáciu Jaguár XJ. „Skateboardová“ architektúra ponúkne kapacitu batérie 90 kWh s dojazdom okolo 290 míľ (466 km). JLR si bude vyrábať batérie sám, pravdepodobne s pomocou od BMW.

No projekt Road Rover je iba čerešňičkou na torte. Začiatkom nasledujúceho roka bude každý nový produkt v portfóliu JLR elektrifikovaný. Niektoré budú zahŕňať možnosti plug-in, zatiaľ čo ďalšie budú plne elektrické. Toto zahŕňa súčasné produkty Land Rover, ako značku Range Rover, Defender a Discovery. Nečakajte však, že Defender bude plne elektrický.

Land Rover Road Rover

Zdroj: motor1.com. Zdroj fotografií: motor1.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here