Lincoln, značka, ktorá mala problémy prispôsobiť sa modernému zákazníkovi, sa pripravuje na vstup do trhu s elektromobilmi. Plug-in hybridné verzie plne redizajnovaného 2020 Aviator a 2020 Corsair crossoverov majú prísť do dealerstiev neskôr v tomto roku. Plne elektrické auto, blízko podobné Fordu sa očakáva v roku 2021. A prídu ďalšie.

Aviator bude špecificky prvé plug-in vozidlo Lincoln, takže ostáva otázkou, či dealerstvá, ktoré stále zbavujú imidžu slúžiť seniorom, budú mať za úlohu zabezpečiť pre seba nabíjacie stanice. Marketingový manažér pre SUV Lincolnu, Megan McKenzie, empaticky tvrdí, že to tak je. V skutočnosti, demografia značky patrila dlho k jedným k najstarších v odvetví, takže zameranie na elektromobily môže priniesť mladšiu cieľovú skupinu.

Jednoducho povedané, plug-in vozidlá pôsobia na mladšiu, viac blahobytnú demografiu, ako povedala sama McKenzie na autosalóne v New Yorku. McKenzie tvrdí, že to je z časti dôvod, prečo bude najlepšie vybavený model v zostave, Grand Touring, ponúkaný iba ako plug-in hybrid.

Pri súčasnej cene, najvýkonnejší Grand Touring Black Label môže stáť až 90-tisíc dolárov (80 179 eur). Plug-in hybridná verzia malého Lincoln Corsair, ešte bez detailov, pomôže posilniť pozíciu značky na trhu.

Podľa McKenzie, Lincoln spravil progres v uzavretí medzery priemerného veku medzi kupujúcimi a tými z ďalších prémiových značiek. „Niečo z toho predstavuje celkové zostarnutie prémiového odvetvia,“ povedala McKenzie, keď poznamenala, že priemerný kupujúci má vek medzi 50 až 60. Lincoln bude vyžadovať od dealerov certifikáciu na to, aby mohli predávať a opravovať plug-in hybridy.

Lincoln pokračuje v predávaní hybridu bez nabíjania, MKZ Hybrid. Predáva tento model od roku 2011, hoci počas rokov hral druhé husle pre najluxusnejšie verzie so 6-valcom. Aviator plug-in by mohol slúžiť k lepšiemu premosteniu k plne elektrickému modelu. Model bude ponúkať režimy čistý EV a zachovanie EV. Pri názve Pure EV sa očakáva, že Lincoln umožní vlastníkom plne elektrický pohon, aspoň na určitú dobu

Aviator Grand Touring je hodnotený na 450 koní a 813 Nm krútiaceho momentu a má pod kapotou 3-litrové turbo so šesťvalcom. PHEV, so svojím lepším výkonom, splní alebo predbehne čísla pre spotrebu nehybridov, keď sa z neho stane hybrid. EPA zatiaľ neohodnotila elektrický dojazd pre plug-in hybrid, no batéria má mať 13 kWh, čo by malo stačiť na 20 míľ (32 km) čo je v súčasnosti priemer u týchto vozidiel.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here