Doteraz ešte nepoznáme výsledky z testov od 3. strán pri nárazových (crash) testoch Tesla Model 3. Niekoľko správ od vlastníkov, ktorí zažili nehodu nám však dávajú pohľad na bezpečnosť nového elektromobilu.

Model 3 bol prednedávnom narazený odzadu vo vysokej rýchlosti a vlastník tvrdí, že vozidlo sa správalo „zázračne“, pričom štvorčlenná rodina vyšla bez akýchkoľvek zranení.

Jeden z prvých vlastníkov Tesla Model 3, ktorý na internete vystupuje pod prezývkou „Anatari“, sa podelil o svoj príbeh nehody spolu s fotkou na fóre Tesla Motors Club:

Jazdil som v tunely i-90  v Seattle so svojimi dvoma deťmi a manželkou, keď som zrazu počul vozidlá približujúce sa vo vysokej rýchlosti odzadu. Zrazu som počul jačavý zvuk rýchleho brzdenia auta a následne som pocítil ťažký náraz zozadu. Šoféroval som v rýchlosti 65 míľ/h (104 km/h), takže vozidlo za mnou muselo ísť oveľa rýchlejšie. Od momentu nárazu som stratil kontrolu nad autom, ktoré sa začalo točiť mimo kontroly, trafilo diaľkovú stenu diaľnice o 4 pruhy ďalej a následne sa odrazilo naspäť na druhú stranu diaľnice a trafilo stenu, až sa napokon konečne zastavilo.“

Anatari vyzdvihol bezpečnosť Modelu 3:

„Našťastie sa Model 3 správal zázračne, zlomené časti sa stlačili, airbagy sa spustili, nedošlo k požiaru a nikto z mojej rodiny nebol vážne zranený.“

Majiteľ tvrdí, že si vyžiada od Tesly video z kamery autopilota v snahe to potvrdiť. Hoci autopilot Tesly si ukladá fotky v prípade nehody, tie nie sú dostupné vlastníkom. Tesla však údajne pracuje na autokamere, ktorá bude využívať zábery z kamier autopilota.

Pri zamyslení sa nad všetkou pozornosťou, ktorú majú v súčasnosti nehody Tesly, či už je za to zodpovedný autopilot alebo nie, je férové vyzdvihnúť bezpečnosť pri nehode. Ako spomenul majiteľ, vyzerá to tak, že deformačné zóny vozidla fungovali dobre.

Len pre zaujímavosť, správu zachytil aj Elon Musk, ktorý pôvodný článok retweetoval. Celkom dobré PR pre Teslu, nemyslíte?

Zdroj: electrek.co, Zdroj titulnej fotografie: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here