Maserati sa pripravuje na elektrifikovanie svojej rady vozidiel, no nikdy sa nechce stať automobilkou zameranou na elektromobily, ako je Tesla.

„Toto je značka, ktorá potrebuje spaľovacie motory,“ povedal Al Gardner, šéf Maserati pre Severnú Ameriku, v interview publikovanom v piatok. „Potrebuje raw emócie,“ dodal Gardner.

To je odvážne tvrdenie, pri pomyslení, ako rýchlo sa veci menia v automobilovom odvetví, no Gardner nie je jediný, kto si to myslí. Výkonný riaditeľ Porsche, Oliver Blume, v novembri 2018 povedal, že model 911 sa nikdy nestane elektromobilom.

Maserati plánuje predstaviť elektrické verzie Levante SUV a sedanov Ghibli a Quattroporte do konca 2022. Talianska značka plánuje nahradiť starnúce GranTurismo s novým športovým autom založenom na koncepte Alfieri z roku 2014. Toto nové športové auto, ktoré má prísť v roku 2022, taktiež príde v elektrickej verzii.

Maserati electric car roadmap

Elektrický pohon, ktorý bude v týchto modeloch, je známy ako Maserati Blue. Systém bude pozostávať z troch elektrických motorov, ktoré budú poháňané 800-voltovou batériovou technológiou. Všetky budúce Maserati s pohonom plug-in hybrid, spolu s benzínovým motorom.

Maserati má však väčšie problémy, než sa rozhodnúť, či sa stane elektromobilovou značkou alebo nie. Predaje sa v prvom kvartáli 2019 znížili o 41 % oproti minulému roku, pričom v roku 2018 klesli o 28 %.

Vo svojom rozhovore pre Motor Trend, Gardner povedal, že hlavným problémom nie je produkt, ale nedostatok povedomie. Nie je pochýb, že značka bude spoliehať na nový produkt pre vyzdvihnutie problému.

Maserati 2022 roadmap

Zdroj: motorauthority.com. Zdroj fotografií: motorauthority.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here