Mazda je notoricky pomalá v adoptovaní elektrifikácie automobilov, no teraz sa zdá, že uvidíme prvý elektrický model spoločnosti už v nasledujúci rok.

V rozhovore s Automotive News Europe, výkonný riaditeľ Mazdy Akira Marumoto okomentoval nadchádzajúce plány. Marumota sa spýtali, či Mazda dodrží prísnejšie emisné ciele v Európe v rokoch 2020 a 2021. Ako súčasť odpovede odhalil i plány pre elektromobily:

„..prvé batériové elektrické vozidlo Mazdy príde na trh v nasledujúci rok. Konečne predstavíme plug-in hybridné modely od roku 2021 a 2022. Takže nakoniec splníme cieľ, hoci v roku 2020 budeme mať určité problémy.“

Ešte v roku 2016 Mazda tvrdila, že bude ponúkať elektrické vozidlá do roku 2019. Spoločnosť neskôr oznámila partnerstvo s Toyotou na vývin elektromobilov, no konkrétnych správ o Mazda EV bolo iba zopár.

Toyota, ktorá je taktiež pozadu s elektromobilmi, nedávno predstavila nový smer, kedy odhalila fotky nových elektromobilov minulý týždeň. Marumoto taktiež povedal, že elektrická Mazda v nasledujúcom roku nebude vyplývať zo spolupráce:

„Vyvíjame spolu novú elektromobilovú architektúru s Toyotou, no najprv predstavíme náš prvý elektromobil na architektúre Mazdy v roku 2020.“

Nie sú žiadne informácie o tom, čo za model elektrická Mazda v skutočnosti bude. Nie je žiadne naznačenie, kde Mazda vydá elektromobil, či to bude iba v Európe alebo v USA. Marumoto na konci rozhovoru povedal: „nevyrábame autá iba pre Európu.“

V roku 2017 výkonný pracovník spoločnosti Robert Davis povedal, že „hroziaci zánik spaľovacieho motora je prehnaný,“ a taktiež povedal, že Mazda súperí s compliance autami (autá, ktoré spĺňajú požiadavky). Hoci sa automobilka nezdá byť vo vytŕžení ohľadom smerom k elektromobilite, je jasné, že nemá na výber a musí akceptovať realitu taká, aká je.

Mazda

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here