Počas niekoľkých posledných mesiacov Mercedes-Benz odhaľovalo nové informácie o svojom vývojovom programe pre elektrické SUV EQC. Po záblesku produkčného prototypu počas zimného testovania sme teraz dostali najnovšie informácie o testovacom programe spoločnosti pre nové prototypy EQC.

Nemecká automobilka v minulosti vyrobila elektrické autá, boli to však autá, ktoré vychádzali z existujúcich benzínových modelov. Mercedes-Benz taktiež outsourcoval elektrický pohon iným spoločnostiam, ako napr. pre Teslu v rámci Mercedes B-class Electric.

Teraz má spoločnosť serióznejšie úsilie, ktoré začne v nasledujúcom roku s novým vozidlom, úplne elektrickým SUV EQC, ktoré bude súčasťou novej triedy EQ. Zimné testy boli dokončené v marci a teraz spoločnosť tvrdí, že pracuje na „ďalších testoch pre zavesenie a pohon, ako aj integrované testovanie vozidla na vysoké teploty v južnej Európe.“

V tlačovej správe vydali množstvo informácií o testovaní:

Úplne digitálne: digitálne testovanie pokrýva všetky kľúčové oblasti vývoja vozidla, od simulácii a hodnotenia konštrukcie pri havárii, aerodynamiku, jazdu a ovládanie, až po spotrebu a dojazd.

Od počítačovej obrazovky po skúšobné zariadenia až na cestu: aj napriek všetkým výhodám digitálneho testovania v rámci rýchlosti, dostupnosti údajov a efektívnosti, žiadne vozidlo nejde do výroby bez extenzívneho testovania v teréne. To sa sústredí na trvanlivosť súčiastok akými sú napr. hnacie ústrojenstvo na skúšobných zariadeniach, ako aj funkčné testovanie celého vozidla pod rôznymi klimatickými podmienkami na ceste. V prípade EQC sa špeciálna pozornosť sústredí na elektrický pohon a batériu. Oboje sa testuje a schvaľuje v súlade s extrémnymi štandardmi Mercedes-Benz.

Všetko je súčasť pomeru: špeciálnu rolu taktiež zohráva akustika elektromobilu. Na rozdiel od vozidiel so spaľovacím motorom, elektrický pohon nevydáva skoro žiadny zvuk. Kvôli tomu je zvuk pneumatík a vzduchu oveľa významnejší. Pre splnenie špeciálnych podmienok sa Mercedes-Benz spolieha na roky skúseností v oblasti hluku, vibrácii a drsnosti.

Jedna tretina/dve tretiny: s pomerom 35 % až 65 % medzi digitálnym testovaním a skutočným testovaním sa skombinovalo oboje v záujme vysokokvalitných štandardov pre zákazníkov.

Takmer 200: toľko prototypov a predprodukčných vozidiel sa vytvorila a otestovalo.

Niekoľko stoviek: ešte predtým, než sa vozidlo začne vyrábať, musí byť otestované a ohodnotené niekoľkými jednotlivcami z rôznych oblastí vývoja. Niekoľko stoviek expertov je zahrnutých v testovaní. Od špecializovaných oddelení, ktoré schvaľujú svoje komponenty a moduly, cez testovanie/vytrvalosť pre kompletné vozidlo.

Okolo štyroch rokov: takú dobu bolo EQC celkovo vo vývoji.

Tri zimy a tri letá: EQC bolo testované cez 3 zimy a 3 letá v extrémnych podmienkach od -35 ° C po 50 °C.

Skutočne kozmopolitné: ešte predtým, než príde na trh vo viacerých krajinách vo svete,  EQC prejde extenzívnym testovaním v Nemecku, Fínsku, Švédsku, Španielsku, Taliansku, Dubaji, Južnej Afrike, USA a Číne.

Spoločnosť taktiež vydala niekoľko fotiek zachytávajúcich testovanie v blízkosti Čierneho lesa v juhozápadnom Nemecku:

Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz

Mercedes-Benz v minulosti vyhlásil, že EQC bude vybavené s 70 kWh batériou a dojazdom okolo 500 km. To je však v optimálnych podmienkach a reálny dojazd bude menší, pravdepodobne okolo 250 míľ (402 km). V rámci dojazdu by malo byť konkurencieschopné s inými luxusnými SUV, ktoré prídu na trh v nasledujúcich rokoch.

Čo sa týka výkonu, Mercedes-Benz tvrdí, že EQC je vybavené dvoma elektromotormi na prednej a zadnej náprave s celkovým výkonom 300 kW. Automobilka taktiež tvrdí, že je schopné akcelerovať z 0-100 km/h za menej ako 5 sekúnd. Vozidlo má vojsť do produkcie v nasledujúci rok.

Z dostupných informácii sa dá usúdiť, že si Mercedes skutočne dáva záležať na tom, aby vyvinulo dobré auto, ktoré mu zaistí silnú pozíciu v tomto segmente. Čo sa týka dojazdu, nie je ničím výnimočný, ide však o značku Mercedes, kvôli čomu o auto budú mať ľudia určite záujem.

Mercedes-Benz

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here