Mercedes-Benz predstavil špeciálne vozidlo Edition 1886, ktoré oslavuje skromné začiatky spoločnosti. Číslo 1886 vyjadruje rok, kedy Karl Benz vyvinul prvý automobil. Mercedes-Benz EQC 1886 Edition je určené na to, aby ponúklo rozsiahle funkcie v novom plne elektrickom modely, zatiaľ čo vyzerá o trochu ostrejšie.

Mercedes nazýva Edition 1886 ako „špeciálne auto pre špeciálny moment“. Spoločnosť sa vyjadrila o ňom nasledovne:

„V minulosti sme boli prví, kto uskutočnil revolúciu v individuálnej mobilite. EQC vyjadruje začiatok novej éry. Éry, v ktorej sa da na elektrickú mobilitu spoľahnúť, kedy je jednoduchá a v rovnakom času vzrušujúca,“ povedala Britta Seeger, vedúca predaja Mercedes-Benz.

Kľúčové vlastnosti, batéria, dojazd a nabíjacie vlastnosti pre Edition 1886 vyzerajú v podstate rovnako ako vlastnosti oznámené pre ďalšie EQC modely. Tam, kde sa vozidlo odlišuje je súdržný, odlíšiteľný vzhľad a technologické bonusy.

Zvonka má masku s čiernym panelom a vysokým leskom. Koordinované vysoko lesklé čierne 20-palcové kolesá a špeciálne odznaky dotvárajú vzhľad.

Osobitné čalúnenie pre toto špeciálne vydanie je vyrobené zo syntetického materiálu MB-Tex s mikrovláknom Dinamica, v tmavomodrej a čiernej farbe, pričom ide o viac zaprášenú modrú farbu tak, ako to vyzeralo pod osvetlením pri predstavení, s nápisom vyšitým do operadiel a stredovej konzoly.

Edition 1886 zahŕňa audio systém Burmester Surround Sound a ionizačné systémy. Funkcia Energizing Couch môže odporučiť špecializované programy pre svetlá, sedadlá a ventiláciu, ktorá pomáha udržať vodiča v pozore. Môže taktiež využiť dáta dostupné z smarthodiniek a fit náramkov Garmin.

EQC má dva asynchrónne (indukčné) motory, ktoré dokopy poskytujú výkon 402 koní a krútiaci moment 764 Nm. Auto dokáže akcelerovať z 0-100 km/h za 4,9 sekúnd, pričom maximálna rýchlosť je obmedzená na 112 míľ/h (180 km/h).

Lítium-iónová batéria s 80 kWh sa môže nabiť prostredníctvom CCS DC rýchleho nabíjania s príkonom 110 kW. Automobilka poznamenala, že 7,4 kW palubná nabíjačka je kvapalne chladená. Dojazd by mal byť odhalený v čase, ktorý bude bližšie k vydaniu, ktorý sa očakáva v polovici roka 2020.

Európsky model EQC pritom vojde do predaja koncom tohto leta, čo je takmer rok predtým, než sa Edition 1886 začne doručovať. No a nakoniec, počet kusov bude obmedzených na 1886, pričom budú distribuované globálne.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here