Po súkromnom predstavení auta minulý mesiac v Štokholme, Mercedes-Benz teraz formálne predstavil svoj elektrický crossover EQC verejne na Parížskom autosalóne. S EQC, ktoré je približne rovnako veľké ako Mercedes-Benz GLC crossover, avšak má iný štýl a unikátne rozhranie, pôjde do predaja na medzinárodných trhoch v polovici roku 2019.

O EQC sme písali naposledy v súvislosti s letnými testami. Keď spoločnosť minulý mesiac vo Švédsku po prvýkrát odhalila vlastnosti pre model, poznamenala, že elektrický crossover bude mať 200 míľ (321 km) dojazdu. Iné elektrické SUV, vrátane Tesly Model X, ktoré je už dávno v predaji, majú okolo 240-300 míľ (386 – 482 km) dojazdu.

zdroj fotografie: greencarreports.com

Odvtedy Mercedes zmenil svoje vyjadrenie. Teraz tvrdí, že EQC bude mať 279 míľ (449 km) dojazdu. Ten však ešte nie je oficiálne potvrdený EPA.

Európsky model odhalený v Paríži sa bude nazývať EQC 400, pričom bude mať 80 kWh batériu. Nie je jasné, či modely pre USA budú mať väčšiu batériu, poprípade aké iné veľkosti batérii budú k dispozícii.

zdroj fotografie: greencarreports.com

Dva elektrické motory, jeden v prednej časti a druhý vzadu, dodajú EQC 400 pohon na všetky kolesá. Mercedes tvrdí, že predný motor bude optimalizovaný pre efektivitu, zatiaľ čo zadný motor bude viac určený pre výkon. Spolu dodajú výkon 402 koní a 564 stôp (764 Nm) krútiaceho momentu. Spoločnosť tvrdí, že EQC zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 4,9 sekundy.

zdroj fotografie: greencarreports.com

Očakáva sa, že EQC bude jedným z prvých modelov (spolu s Audi e-tron quattro), ktoré bude schopné nabíjať sa na úrovni 150 kW.

Auto vyzerá na prvý pohľad veľmi dobre (rovnako aj na druhý). Výkon je slušný, akcelerácia taktiež. Otáznik visí nad dojazdom. Ak to bude 400 km, tak to bude ok. Menej by si však automobilka nemala dovoliť. Mercedes je však značka s veľkým Z a je symbolom luxusu. Svoje miesto na trhu si preto určite nájde.

zdroj fotografie: greencarreports.com
Zdroj: greencarreports.com. Zdroj titulnej fotografie: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here