Luxusný sedan Mercedes-Benz EQS je naplánovaný na rok 2021. Teraz sa objavil na verejnosti pri testovaní prototypu. Vozidlo má byť konkurenciou pre Teslu a elektrické Porsche Taycan.

EQS

Na Frankfurtskom autosalóne 2019, kde sa predviedol prototyp, sme mali naznačenie toho, ako bude EQS vyzerať. Jeho história siaha ešte do roku 2015 s konceptom F 015. Teraz bude EQS vedúce auto v elektrifikácii Mercedesu.

EQS

Ako súčasť plánu odhaliť 130 elektromobilov do roku 2030, táto vlajková loď bude najväčším a najdrahším modelom značky z 10 plne elektrických modelov. Tie prídu pred koncom roka 2020. Pridajú sa tak k elektrickému SUV EQC. Okrem toho bude medzi elektromobily patriť EQA hatchback, EQB SUV, EQE sedan a EQG 4×4. Tieto autá sa majú postarať o to, aby Mercedes-Benz vyhral bitku o prémiové elektrické autá.

EQS

Kľúčovými rivalmi bude Audi A8 e-Tron, ktoré príde v roku 2021 a nadchádzajúce elektrické BMW 7. rady, ako aj existujúci Tesla Model S a Porsche Taycan.

EQS bude založené na klasickej skateboardovej architektúre. Pôvodnou myšlienkou bolo umiestniť batérie na strednú chrbticu, ale v súčasnosti je plánovaná platforma EVA2, ktorá bude základom EQS (EQC a menšie modely, ktoré sledujú použitie EVA1) na použitie širokej, plochej konfigurácie batérií. Je to nová platforma, ktorá je tiež určená pre EQE a množstvo SUV.

EQS

V rámci rozmerov sa očakáva, že bude medzi triedou E a triedou S, podobne ako CLS. Skôr však bude mať bližšie k triede S vďaka novému vybaveniu a nedostatku technického hardvéru ako sú vrtuľové hriadele a objemné viacvalcové motory a výfukové systémy.

EQS

Vyrovnanie plošiny a posunutie tvaru siluety dopredu umožňuje voľnejšie a flexibilnejšie usporiadanie sedenia, ako to bolo uvedené v koncepcii kabíny automobilu. Dômyselné materiály ako vrchná doska neoprénovej dosky na EQC sú iba začiatkom.

Mercedes už stanovil vhodnú farebnú schému pre automobily EQ: čierna, strieborná a biela s akcentmi modrej, ako na koncepčnom vozidle Vision EQS.

EQS

Zdroj: carmagazine.co.uk. Zdroj fotografií: carmagazine.co.uk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here