BMW predstavilo dlho očakávané elektrické Mini s novým modelom Mini Cooper SE. Elektrické Mini Cooper SE je prvé elektrické auto BMW od BMW i3. Jeho elektrický motor doručí výkon 184 koní (135 kw) a maximálny krútiaci moment 270 Nm.

BMW tvrdí, že predný pohon elektrického SE zvládne akceleráciu z 0-60 km/h za 3,9 sekúnd a akceleráciu z 0-100 km/h za 7,3 sekúnd. Ceny v Nemecku začínajú na cene 32 500 eur. Batéria elektrického Mini s 32,6 kWh má mať dojazd 235 až 270 km podľa WLTP štandardov. Je umiestnená na podlahe vozidla, takže má rovnaký úložný priestor ako trojdverové Mini so spaľovacím motorom. Karoséria je o 18 mm vyššia pre svetlú výšku.

Nabíjanie umožňuje Type 2 a CCS Combo 2 zástrčky pre AC a DC nabíjanie. Pri rýchlom nabíjaní sa Mini dokáže nabiť na 80 % za 35 minút na maximálnej kapacite 50 kW.

BMW tvrdí, že nový elektrické Mini bude trojdverové, založené na súčasnej verzii Mini Cooper SE so spaľovacím motorom:

Prvý úplne elektrický model britskej značky je vo svojom jadre skutočné Mini. Koncept vozidla je založený na trojdverovom MINI. Dimenzie, dizajn, priestor a interiér nového MINI Cooper SE je jasne založený na konvenčne poháňanom vozidle, ktorého vývoj vzal do úvahy expanziu modelu, zahŕňajúcej elektricky poháňanú verziu.

Elektrické Mini ponúka štyri jazdné módy. BMW tvrdí o jazde nasledovné:

Elektrická jazda pretvára typický koncept MINI do úplne novej a fascinujúcej dimenzie. Vzrušujúce, pružné ovládanie nového MINI Cooper SE je podporované technológiou podvozku, ktorá bola refinovaná a harmonizovaná na špeficikej bázy modelu.

V spojení s čistou elektrickou jazdou, vyskúšaný a otestovaný princíp dizajnu podvozku s jednopriechodnou pružinovou vzperou vpredu, multilinková zadná náprava, ktorá je jedinečná v konkurencii a elektromechanické riadenie – zaručuje maximálnu stabilitu jazdy, presnosť riadenia a spontánnosť pri zmene smeru jazdy.

S ťažiskom vozidla, ktoré je aspoň o 30 mm nižšie než MINI Cooper S, optimálne rozloženie váhy pomáha novému MINI Cooper SE dosiahnúť úroveň dynamiky v zákrutách, ktorá je unikátna v segmente malých vozidiel.

Mini Cooper SE

Elektrické Mini bude vyrábané v anglickom Oxforde od novembra. BMW už spustilo predobjednávky z Nemecka, Francúzska, Holandska, Švédska a Nórska. Zákazníci v USA, Veľkej Británii a Španielsku taktiež môžu zaregistrovať svoj záujem. BMW tvrdí, že cez registrácie svoj záujem už potvrdilo 40-tisíc ľudí.

Mini Cooper SE

Bernd Koerber, senior viceprezident MINI povedal, že BMW sa rozhodlo pre jeden dátum vydania pre všetky trhy. Koerber povedal „prvé vozidlá budú doručené čo najskôr.“

Mini Cooper SE

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here