Mitsubishi predstavil na Ženevskom autosalóne koncept Engelberg Tourer. Vyzerá ako náhľad na náhradu najlepšie predávaného modelu značky, Outlander.

Engelberg Tourer koncept je plug-in hybridné SUV, podobné vo funkcii, ak nie veľkosti ako Outlander PHEV, ktoré bolo kedysi najlepšie predávajúcim sa plug-in vozidlom v Európe.

Plug-in batéria ponúka takmer dvojnásobný dojazd PHEV v hodnote 70 km podľa WLTP štandardov. Koncept Engelberg je nazvaný po známom švajčiarskom lyžiarskom rezorte. Vyzerá realistickejšie, než elektrický koncept e-Evolution, ktorý značka odhalila na autosalóne v Los Angeles, ktorý je vytvorený ako menšie, off-road výkonné SUV. To je užší trh, než na ktorý mieri Engelberg.

Samotné Mitsubishi o aute tvrdí, že „Engelberg Tourer bol vytvorený ako elegantné a funkčné crossover SUV, určené pre aktívnejší životný štýl.“ S tromi radmi sedadiel, Engelberg Tourer má štedrý priestor v kabíne, s dôrazom na pohodlie a funkcionalitu.

Mať tri rady sedadiel v plug-in hybrid SUV je veľkým vylepšením v porovnaní s Outlander PHEV. Hoci benzínom poháňaný Outlander je dostupný s troma radmi, plug-in batéria zaberá miesto tretieho sklopeného radu sedadiel v ďalších verziách Outlanderu. Koncept prichádza s úložnou schránkou, ktorá sa otvára a zatvára automaticky s vbudovanými hmlovkami.

Auto je poháňané 2,4-litrovým I-4 a podobne, ako aj pri Outlander PHEV, využíva sériu hybridného elektrického jazdného systému s pohonom na všetky kolesá. Elektrický motor poháňa zadné kolesá. Predný motor a batérie podporené benzínovým motorom môžu fungovať ako generátor pre elektrický jazdný systém.

Mitsubishi tvrdí, že systém „podporuje rodiny a priateľov na rozširovanie miest, ktoré predtým neobjavili, ponúkaním dlhého dojazdu, ktorý umožní výlety mimo mesta a na miesta bez nabíjacej infraštruktúry.“

Spoločnosť nenaznačila, kedy alebo či vôbec sa Engelberg Tourer dostane do produkcie. Avšak, súčasná verzia Outlander je na trhu už od roku 2014, čím je jeho životnosť dlhšia než pri iných nových modeloch.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here