Len niekoľko mesiacov po odhalení Tesla Model Y bol teraz prototyp nového crossoveru po prvý raz videný na cestách. Tesla odhalila na verejnosti Model Y, nový elektrický crossover založený na platforme Model 3, po prvýkrát v marci.

Spoločnosť umožnila testovacie jazdy účastníkom na evente v Los Angeles. Vozidlo bolo na krátko vystavené v kancelárii v Palo Alto a v továrňach pre zamestnancov, ktorí mali šancu vidieť auto osobne. Teraz bol funkčný prototyp videný po prvýkrát na ceste. Fotku Modelu Y odhalil Chargepoint:

Spoločnosť neuviedla, kde vyfotila vozidlo, no vyzerá to ako sídlo spoločnosti v San Jose v severnej Kalifornii. Tesla mohla navštíviť nabíjacie stanice umiestnené na parkovisku Chargepoint, vrátane 150 kW CCS rýchlej nabíjačky.

Výrobca nabíjacích staníc odhalil ďalšiu fotku:

Takýto modifikovaný Model S sme mohli vidieť ako promočné vozidlo začiatkom tohto roka. Tesla ho využívala na nakrútenie eventu Tesla Corsa na testovacej trati Buttonwillow.

Môže to znamenať, že Tesla filmovala propagačný materiál s prototypom Model Y. Keď Tesla odhalila Model Y začiatkom tohto roka, automobilka povedala, že elektrický crossover začne na cene 39-tisíc dolárov (34 700 eur) a dojazde 300 míľ (482,7 km). Spoločnosť odvtedy upravila svoju cenovú štruktúru a základná verzia je v súčasnosti dostupná na webstránke za 48-tisíc dolárov (42 708 eur).

Tesla tvrdí, že Model Y môže byť nastavený ako sedemmiestne vozidlo s voliteľnou treťou radou sedadiel. Spoločnosť plánuje spustiť prvé doručenia Modelu Y na jeseň 2020.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here