Elon Musk priznal, že automobilka stále nedokáže doručiť sľúbený cenovo dostupný  Model 3 za 35-tisíc dolárov (30 790 eur). Výkonný riaditeľ Tesly povedal, že je to však stále ich cieľom a poskytol novú časovú os, spolu s medzinárodnou expanziou Modelu 3.

Počas konferenčného hovoru pre finančné výsledky za tretí kvartál Musk povedal:

„Pokiaľ by sme mohli vyrobiť auto za 35-tisíc dolárov (30 790 eur) dnes, urobili by sme to. Potrebujeme viac práce, musíme urobiť viac práce na to, aby také auto malo pozitívnu hrubú maržu. Sme od toho pravdepodobne menej než 6 mesiacov. To je naša misia.“

Tesla v minulosti chcela začať doručovať základnú verziu Modelu 3 už za 4 mesiace, teraz to však znie, že to bude opäť odložené. Automobilke sa podarilo získať prekvapivo vysokú hrubú maržu v hodnote 20 % na Model 3 počas posledného kvartálu.

Tesla taktiež plánuje zmeniť dizajn batérie na najlacnejšom modely, ktorý by tak mohol viac ušetriť náklady, než použiť väčšiu batériu, ktorú má teraz spoločnosť pre model so stredným dojazdom.

Ak Musk dodrží slovo, prvá produkcia začne na konci 1. kvartálu alebo začiatkom 2. kvartálu. Čo sa týka príchodu Modelu 3 do Európy, Tesla tvrdí, že plánuje spustiť otvoriť zoznam pre držiteľov rezervácii na konci roka.

Musk dodal, že v januári plánuje vytvoriť signifikantné množstvo kusov Modelu 3 pre Európu. Tvrdí, že očakáva prvé doručenia vo februári alebo v marci:

„Očakávame, že produkcia signifikantného množstva v Európe začne v januári a určitý čas bude trvať aj ich doručenie. Takže doručenia v Európe začnú na konci februára alebo začiatkom marca.“

Musk tvrdí, že trhy, kde sa jazdí na ľavej strane (Veľká Británia a Austrália) môžu očakávať auto v polovici roku 2019.

Ázijský a pacifický región (APAC) môžu očakávať auto okolo toho istého času ako Európa. Musk povedal:

„Autá možno doručíme alebo nedoručíme v 1. kvartáli, ale v 2. kvartáli určite. Bude to na hrane na konci 1. kvartála. Takže nemôžem povedať na istotu, definitívne budú v Európe a potom definitívne v APAC v 2. kvartáli.“

Toto sú najlepšie odhady, ktoré máme pre základnú verziu a expanziu na nové trhy. Tesla taktiež plánuje zvýšiť výrobu Modelu 3, aby stíhala rýchlejšie reagovať na dopyt.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here