Tesla Model S je superauto. Je však niekoľko vecí, ktoré si zaslúžia úpravu, ako sú viac pohodlnejšie sedadlá alebo schopnosť zastaviť guľky z pušiek a ručných zbraní (irónia).

Pri všetkej vážnosti, niektorí ľudia potrebujú vozidlá s takou ochranou, kvôli čomu existuje trh pre takýto dopyt. Jedna z takýchto firiem pôsobiaca v tomto obore tvrdí, že vybudovala prvý nepriestrelný elektromobil Tesla Model S P100D.

Tesla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

International Armoring Corporation (IAC) dodala full lightweight synthetic fiber laminate armor, nazývaný Armormax a balistické sklo Model S P100D s cieľom vytvoriť prvé nepriestrelné auto na zákazku.

Výkonný riaditeľ IAC Mark Burton povedal, že má 3 hlavné ciele pre tento projekt:

  1. obrniť celú pasažiersku kabínu pre vnímanú hrozbu
  2. ponechať pôvodný výzor
  3. ponechať pôvodný výkon

Tesla

 

72 500 dolárov (59 378 eur) a 650 odpracovaných hodín neskôr, a Burton tvrdí, že dosiahol všetky tieto ciele. Tvrdí, že ich vlastné obrnené materiály im umožnili kompletne dokončiť projekt dodaním iba 550 libier (249 kg) váhy do auta.

Čo sa týka výzoru, je ťažké povedať, čo bolo upravené, pokým sa nepozriete na okná bližšie.

Čo sa týka výkonu a funkcií, Burton tvrdí, že výkon nie je ovplyvnený a jediná stratená funkcia je skutočnosť, že okná sa už neotvárajú, pretože sú hrubé dva palce. To je celkom úspech pri pomyslení, koľko káblov a senzorov sa v Modeli S nachádza, pričom museli byť odstránené všetky panely zo strechy, dverí, okien a stĺpikov.

Tesla

 

 

 

Ďalšie funkcie predstavujú taktiež novú podlahu chránenú pred fragmentáciou spôsobenou explóziou (napr. ručným granátom). Zdá sa, že autá od Tesly sa stali populárnymi ako obrnené vozidlá, keďže Burton tvrdí, že má teraz v objednávke ďalších 5 Tesla vozidiel.

Veľkým problémom brnenia pri vozidlách je okrem nákladov aj váha. Je celkom ťažká a ovplyvňuje významne efektívnosť a dojazd.

Tesla

 

 

 

To je bez ohľadu na typ pohonu, keďže ľudia majú obavy o dojazde, čo sa týka elektromobilov. Môže byť celkom problém pridať brnenie do Modelu S, pretože tu zohráva veľkú rolu skutočnosť, že IAC sa podarilo pridať iba 550 libier (249 kg) do Modelu S.

Spoločnosť však tvrdí, že to neovplyvňuje výkonnosť, hoci nevykonala žiadny výkonnostný test. Logicky by mal byť výko horší, keďže vozidlo je práve o 10 % ťažšie.

Tesla

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here