Francúzska spoločnosť Newron predstavuje svoj nový dizajn elektrického motocyklu, ktorý využíva zakrivené drevené panely karosérie na vytvorenie unikátnej estetiky.

Dizajny elektrických motoriek sa v poslednej dobe stávajú kreatívnymi. Od milých, okrúhlych a ľahkých elektrických motoriek, po agresívne odvážne a kreatívne motocykle, e-motorky ponúkajú možnosti dizajnu, ktoré nie sú možné pri benzínových motocykloch. Rovnako to platí pri Newron, ktorý má jedinečný dizajn.

Tím Newron, nedávno predviedol najnovší koncept elektrického motocyklu. Motorka je vybudovaná okolo veľkej centrálnej batérie. Tento dizajn používa množstvo ďalších elektrických motocyklov.

Avšak na rozdieľ od tradičných tvarov batérií vo väčšine elektrických motoriek, batéria Newron má formu sudu. LED svetlá obkolesujúce batériu vyzerajú, že menia farbu, aspoň na základe fotiek spoločnosti.

Batéria je viditeľná vďaka ďalším prvkom dizajnu: prekrásnych, otvorených drevených panelov karosérie. Zakrútené drevené panely vytvárajú efekt kostry, zdôrazňujúc vzhľad nahého krížnika s prirodzenými akcentmi.

Ako keby elektrický motocykel Newron už nebol dosť ojedinelý, pozrite sa, čo sa javí ako hnací hriadeľ zabudovaný do tohto výkyvného ramena. Motocykle s hnacími hriadeľmi samozrejme nie sú také nové, ale v priemysle elektrických motocyklov nie je veľa príkladov.

Ako pri väčšine nových elektrických motoriek, Newron bol vybudovaný s myslením na smart technológiu. Spoločnosť tvrdí, že by mala mať inteligentný meter výkonu, ktorý dokáže regulovať využívanie energie na základe plánovanej destinácie. Pokiaľ úroveň vašej batérie začne byť nízka, bude schopná pomôcť vám, aby ste dorazili do ciela.

Tím Newron v súčasnosti plánuje obmedzenú výrobu s iba 12 kusmi ročne. Cieľom je následne rozšíriť produkciu v roku 2021.

Radi vidíme nové dizajny. Toto je síce koncept a nikto nevie na istotu, či sa začne vyrábať. Tím Newron má však silnú podporu a kľúčových hráčov, ktorí mu to môžu pomôcť uskutočniť. Ešte dôležitejšie, pomáha ukazovať, že rastúce odvetvie elektrických motoriek sa rapídne vyvíja. Síce v ňom dominuje niekoľko kľúčových hráčov, no stále je tu priestor pre nové startupy, ktoré vidíme prichádzať.

To sú dobré správy a znamená to, že by sme stále mali vidieť prichádzať kreatívne dizajny. V tomto bode bude na trhu, aby sa rozhodol, čo funguje a ktoré spoločnosti prežijú.

Teraz to vyzerá na trhu tak, ako 100 rokov dozadu na automobilovom trhu, kedy si množstvo a množstvo spoločností konkurovalo, aby dostali svoje autá do garáže spotrebiteľov. Uvidíme, či na konci ostaneme s tromi veľkými spoločnosťami zameranými na elektrické motorky.

Newron

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here