V koncepte pre autosalón v brazílskom Sao Paulo Nissan vybavil lokálny Frontier pickup s dvoma batériami Leafu, čím vytvoril tzv. Frontier Sentinel. Nie je to však nič, čo by ste zrejme očakávali. Sentinel totiž nie je náznak toho, čo by automobilka dokázala s technológiou Leaf.

Ide o diesel vozidlo „vytvorené pre záchranné misie v brazílskom teréne“. Aby to Nissan dosiahol, vyvýšil korbu, aby udržal dve batérie pohodlne bezpečné (a snáď i ventilované). Pri predpoklade, že ide o 2. generáciu 24 kWh batérii, mali by poskytnúť okolo 30 kWh energie. To je dosť na poháňanie priemerného amerického domu.

Vrchol korby a krytu batérie taktiež slúži ako platforma pre dron. Okrem toho má korba niekoľko šuflíkov pre nástroje a zásoby. S posilneným priečneho stabilizátora Nissan tvrdí, že pickup je dostatočne robustný pre „najviac extrémne a oddelené oblasti“.

Frontier je v skutočnosti závislý na nádrži dieselu. Je poháňaný 2,3 litrovým turbo 4-valcovým diesel motorom a má 7-miestnu automatickú prevodovku. Nie je jasné, či má nákladiak vylepšené systémy generátora, ktoré môžu využiť motor pre nabitie batérie.

Je to pravdepodobne trend, ktorý budeme vidieť častejšie, keď budú automobilky hľadať spôsoby využitia pre použité batérie. Prídavný výkon bude určený pre komerčné a špeciálne vozidlá, kde sa môže spoľahlivo uskladniť určité množstvo energie znie ako dobrý nápad.

Sme však zvedavý, či Nissan dokáže vyrobiť plne elektrický pickup. Na takomto produkte pracuje Tesla, Workhorse a niekoľko ďalších startup. Prvá spoločnosť, ktorá dokáže ponúknuť celý pickup trakčnú batériu sa pravdepodobne stane víťazom.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here