Po odhalení plánovaného elektrického SUV v minulom roku v Tokiu a elektrickom sedane v Detroite tento rok, debut Nissanu na Ženevskom autosalóne bol prekvapením. Jeho najnovšie koncept auto IM, malé SUV IMQ nie je elektromobil a ani plug-in hybrid.

Nissan sľuboval malé elektrické SUV už niekoľko rokov, toto však nie je krok k tomu, čo sa nazýva dedikovanou elektrickou platformou. Namiesto toho, IMQ využije to, čo Nissan nazýva „ďalším vývojom“ svojho hybridného systému e-Power, so štyrmi motormi, ktoré dodajú individuálny výkon na každé koleso pre maximálnu priľnavosť v kĺzavých situáciách.

Pneumatiky, 22-palcové Bridgestone Connnect, poskytnú presné dáta o priľnavosti pre jazdca ako aj kontrolný systém trakcie auta. Spolu motory vyvinú 335 koní a 700 Nm krútiaceho momentu. Preplňovaný 1,5-litrový I-4 motor slúži ako generátor na poháňanie všetkých motorov.

IMQ ponúkne ďalšiu verziu Pro-Pilot asistenta, o ktorom spoločnosť tvrdí, že ponúkne vylepšené autonómne jazdné schopnosti. Aby to podporil, nový augmentovaný systém zobrazí 33-palcovú dotykovú obrazovku na palubnej doske.

Aj napriek tomu, že koncept nemá plug-in, hybridný pohon, hovorca Nissanu Daniele Schillaci povedail, že IMQ bude tvoriť základ pre očakávané malé elektrické SUV Nissanu.

Zdroj: greencareports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here