Začíname vidieť niekoľko spoločností, ktoré sa chystajú vstúpiť do segmentov karavanov a obytných áut s elektrickými možnosťami. Nissan teraz testuje vody odhalením elektrického karavanu založeného na dodávke e-NV200, ktorý bude vydaná v Španielsku.

Obytné autá a karavany sú často asociované so slobodou. Idea zobrať si celý svoj domov na cesty a objavovať svet je pre mnohých veľmi príťažlivá. Elektrické karavany by boli rovnako príťažlivé, mohli by byť však posunuté na ďalšiu úroveň.

Tieto vozidlá sú v súčasnosti veľkými spotrebiteľmi benzínu a elektrické verzie by mohli významne znížiť náklady na operovanie a znečistenie tohto segmentu.

Do určitej úrovne by to taktiež mohlo vyzdvihnúť úroveň slobody. S dostatočným dojazdom by ste technicky mohli jazdiť väčšinu dňa a parkovať na mieste pre kempovanie, ktoré by obsahovalo nabíjačku, kde by sa váš karavan mohol nabiť cez noc.

Niekoľko spoločností vstúpilo na tento trh. Nemecká spoločnosť prednedávnom odhalila prototyp plne elektrického obytného auta a Winnebago spustilo prvú elektrickú RV platformu. Ani jedna spoločnosť však nemala dostatočne dobrý pohon pre tieto vozidlá, aby sa tieto elektrické obytné autá stali dostupnými.

Fanúšikovia Tesly snívajú o elektrickom obytnom aute založenom na Tesla Semi. Spoločnosť však predbehol Nissan, ktorý spúšťa modifikovanú verziu nového e-NV200. Vozidlo bolo odhalené v máji, uniklo však pozornosti, pretože bolo vydané v Španielsku.

Nissan odhalil dve verzie, jedna je dodávka založená na modely NV300 a druhá na e-NV200. Práve druhá verzia nedávno získala významné vylepšenie v podobe novej 40 kWh batérie, ktorá dodáva viac dojazdu. Stále však hovoríme iba o 124 míľach (200 km), ktoré obmedzia využitia takéhoto karavanu. I tak by sa však karavan dal využiť v záležitosti od účelu.

Francesc Corberó, komunikačný riaditeľ Nissan Iberia, komentoval spustenie:

Nový dojazd Nissan Camper umožní väčšine dobrodruhom výhľad z balkóna na tie najlepšie miesta na svete a užiť si podstatu cestovania s rodinou alebo kamarátmi.“

Zákazníci si môžu vytvoriť a objednať elektrický karavan s vlastnými funkciami u lokálneho dílera v Španielsku. V závislosti od úspechu programu, Nissan sa môže potencionálne rozšíriť na ďalšie trhy.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here