Nissan vydal fotku, v ktorej vybavil elektromobil Leaf tisíckami vianočných LED osvetlení. Čo je na tom však skutočne zaujímavé je, že všetky svetlá sú poháňané regeneratívnym brzdením. Ide síce o reklamu, no predvádza schopnosť elektromobilu regenerovať energiu na cestách.

Svetlá na Leafe, od vločiek na kolesách po soba na streche, sú poháňané systémom e-pedal a funkciami režimu B. Nissan Leaf má pravdepodobne najagresívnejší a najefektívnejší systém regenerácie brzdenia medzi elektromobilmi. V tomto prípade premenil elektromobil na vysvietený vianočný stromček.

Nissan tvrdí, že demonštrácia je možná iba vďaka „vytváraniu energie cez vlastnenie elektromobilu.“ Podľa spoločnosti 11-tisíc míľ (17 700 km) jazdy vytvorí 744 kWh energie. To je slušné číslo, nakoľko pri porovnaní so spaľovacími motormi sa čistá energia stratí.

Týchto 744 kWh môže podľa Nissanu vysvietiť 266 vianočných stromčekov s 799 žiarovkami na hodinu, alebo poháňať výkon 297 pecí na hodinu na varenie, poprípade napájať 744 televízorov na 5 hodín sledovania vianočných filmov.

Nissan popísal svoje riešenie e-Pedal nasledovne:

„S prepnutím gombíku technológia premení váš akcelerátor na e-Pedal, čo umožní šoférom akcelerovať, spomalovať a zastaviť  iba s použitím e-Pedal. Technológia e-Pedal je prvé jednopedálové riešenie, ktoré umožňuje šoférom zastaviť auto aj na kopci, ostať nehybne a pokračovať instantne v jazde.“

Helen Perry, vedúca elektromobilov Nissan Europe tvrdí:

„Santa by nemal byť jediný, ktorý má sviatočný spôsob dopravy. Chceli sme, aby sa Nissan Leaf stal zábavnejším v tomto ročnom období a pri jazde domov bol veľmi dôležitý odkaz.“

Je to pomerne kreatívna reklama, ktorá šikovne poukazuje na to, čoho sú elektromobily schopné.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here