Ako sa Porsche blíži bližšie k privedeniu svojho prvého batériového elektromobilu do produkcie, postupne začíname vidieť prvé zábery produkčnej verzie. Teraz sa objavili nové fotky interiéru elektromobilu.

Taycan je jedno z najočakávanejších elektrických vozidiel, ktoré príde na trh v roku 2019. Je založené na koncepte Porsche Mission E odhaleného v roku 2015. Mission E bolo oslavované pre svoj neuveriteľný dizajn, avšak produkčná verzia, ktorá bude oficiálne odhalená v septembri, má byť skromnejšia.

Počas posledných rokov sme mohli vidieť kamuflované testovacie prototypy Taycan, ktoré nám však toho o nadchádzajúcom produkčnom modely príliš nepovedali. Minulý mesiac sme videli nový prototyp, ktorý odhalil niektoré produkčné funkcie dizajnu.

Teraz, nové fotky, publikované na Porsche Taycan Forum, ukázali interiér elektrického auta:

Fotky ukázali, že Porsche zostalo pri dizajne viacerých obrazoviek, po prvýkrát videných v koncept vozidle v roku 2015, avšak celkový dizajn je skromnejší a menej futuristický. Minulý mesiac Porsche tvrdilo, že Taycan dokončil „posledné testovacie jazdy pred vstupom do produkcie.“

Spolu s poslednými testami, Porsche taktiež využívalo trať Nürburgring na testovanie Taycan. Vozidlo prešlo cez simuláciu trate, no prototypy Taycan boli taktiež videné na trati. Spoločnosť plánuje odhaliť produkčnú verziu Taycan v septembri, pričom vozidlo by malo doraziť na trh krátko potom.

Okrem interiéru bol prednedávnom získaný vzácny pohľad na prototyp a jeho produkčné predné svetlá (fotky boli publikované na Taycan forum):

Predné svetlá na koncepte Mission E mali špeciálny dizajn, ktorý splynul do prednej časti a prívodov vzduchu na bokoch. Vyzerá to tak, že Porsche ponechalo rovnaký alebo podobný dizajn pre produkčnú verziu Taycan:

Zdá sa, že najnovší testovací prototyp už nemá očividné falošné výfuky ako predchádzajúce prototypy.

Ako sme predtým písali, základná verzia Porsche Taycan bude mať 90 kWh batériu, ktorá bude stačiť na 400 km dojazdu. Nemecká automobilka taktiež naznačovala dve výkonnejšie verzie s väčšou kapacitou a 483 km dojazdu. Všetky verzie budú vybavené s novým 800-voltovým systémom Porsche a budú schopné nabíjať sa na úrovni 350 kW.

Taycan

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here