Nový Volkswagen I.D. GTI bude lídrom série elektromobilov u tejto značky

 

Exkluzívne fotky odhalili novú verziu Volkswagen I.D., ktorý prinesie so sebou do tejto automobilky závan sviežeho vzduchu. Volkswagen je plne zamestnaný novou sériou elektromobilov, ktoré budú mať legendárne označenie GTI. Zatiaľ, čo I.D. Buzz MPV si získal všetku pozornosť v Detroite minulý týždeň, nová verzia elektrického hatchback, ktorá bola prvýkrát predstavená na Parížskom autosalóne sa do predaja dostane skôr, v roku 2020.

Vedúci marketingového a predajného oddelenia Jürgen Stackmann sa vyjadril, že recept na GTI sa zmení a nebude také iséý, ako predtým. Bude však osviežujúce, atraktívne na pohľad či na jazdu a využije všetky možnosti, ktoré elektromobily ponúkajú. Súčasná technológia je schopná túto predpoveď splniť. Nový I.D. si zachová klasický dizajn GTI, zatiaľ čo bude disponovať najmodernejšou technológiou.

Volkwagen I.D GTI
Volkwagen I.D GTI

I.D. využíva MEB architektúru, ktorá sa bude vyznačovať pre novú sériu elektromobilov od VW Group. Výkon 168 konských síl zvládne akceleráciu z 0-100 km/h pod 8 sekúnd. Čo sa týka technológie batérii, Volkswagen bude schopný dosiahnuť vyváženie medzi výkonom a dojazdom pre každý model, pričom vyšší výkon budú mať práve verzie GTI.

Volkwagen I.D GTI
Volkwagen I.D GTI

Christian Senger, viceprezident Volkswagenu pre produktovú líniu G4, e-mobility takisto povedal, že v spoločnosti majú u automobilov so spaľovacím motorom skvelý rozsah, čo sa týka výkonu a o to isté sa budú snažiť aj pri elektromobiloch.

Podľa Sengere začne Volkswagen s racionálnym prístupom a v každej ďalšej etape sa bude zvyšovať dojazd, akcelerácia, nabíjacie stanice a možno taktiež pohon 4×4.

 

zdroj: autoexpress.co.uk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here