Ako sa elektrický nákladiak Tesla Semi pripravuje na vydanie v ďalšom roku, začínajú sa objavovať nové možnosti využitia, než len na transport nákladu. Jednou z týchto možností je obytné auto.

Obytné autá sú často spájané so slobodou. Idea, že môžete vziať celý svoj domov na cestu a objavovať svet je pre mnoho ľudí zaujímavý. Elektrické obytné autá by mali rovnakú atraktivitu, no taktiež to môžu posunúť na úplne novú úroveň.

Priemerné obytné auto je významný spotrebiteľ benzínu a elektrický pohon by mohol významne znížiť náklady operácie a znečistenia zo segmentu. Do určitej miery by taktiež mohli vyzdvihnúť úroveň slobody. S dostatkom dojazdu by sa dalo jazdiť celý deň a na večer zaparkovať pri nabíjačke, ktorá by doplnila šťavu na ďalší deň.

Niekoľko spoločností začína vstupovať do tohto segmentu. Nemecká spoločnosť odhalila plne elektrický prototyp obytného auta a Winnebago spustilo elektrickú platformu. Ani jedna spoločnosť však nemá dostatok pohonu na to, aby z týchto vozidiel urobilo využiteľné elektrické obytné autá.

S dostatočným množstvom elektrického dojazdu by Tesla Semi mohla byť prvým skutočne využiteľným obytným autom poháňaným elektrickou energiou. Vanlifer, spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom vytvoriť dizajn obytných automobilov verí, že Tesla Semi môže vytvoriť skvelú platformu pre obytné autá:

„Nielenže Tesla Semi sľubuje ušetrenie nákladov na benzíne za dva roky v hodnote 200-tisíc dolárov (179-tisíc eur), no jeho dojazd s plným naložením cez 500 míľ (804 km) z neho robí aj ideálne obytné auto.“

Vanlifer vytvoril ranný koncept dizajnu s použitím Tesla Semi ako základ pre elektrické obytné auto. Koncept popisujú nasledovne:

„Náš koncept Tesla Semi Home je šesťmiestny dom s kompletnou kuchyňou, obývacím priestorom, toaletou a všetkým luxusom vysoko kvalitných obytných áut.“

Spoločnosť taktiež argumentuje, že cena 180-tisíc dolárov (161-tisíc eur) za 500-míľovú (800 km) verziu Tesla Semi nie je v skutočnosti drahá cena pre veľké luxusné obytné auto. To je však iba cena pred pridaním častí obytného auta.

Vanlifer taktiež poznamenal, že Autopilot a eventuálne schopnosť samojazdenia môže byť veľkou výhodou využívania Tesla Semi pre obytné auto:

„Vylepšený autopilot nás nadchýňa, pretože to znamená, že vodič má viac času na užívanie si scenérie pri jazde, ako len kebyže sa musí neustále starť o samotné jazdenie.“

Dúfame, že tento koncept neostane iba konceptom. Kempy sú často vybavené s elektrickými zásuvkami, no odvetvie by pokračovalo vo vývoji a zahrnulo do toho nabíjacie riešenia pre elektrické obytné autá.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here