Opel predstavil prvú elektrickú verziu Corsa s novým modelom Corsa-e. Model bude vybavený s 50 kWh batériou, pričom Opel tvrdí, že dojazd bude 330 km. Batéria bude mať osemročnú záruku a má sa dobiť na 80 % za 30 minút. Sesterská spoločnosť Vauxhall, ktorá taktiež produkuje auto, tvrdí, že dojazd bude môcť byť rozšírený o 40 % na Eco mód.

Corsa-e produkuje 136 koní a 260 Nm krútiaceho momentu, pričom má tri jazdné módy – Normal, Eco a Sport. Elektrické auto bude mať akceleráciu z 0-50 km/h za 2,8 sekúnd a z 0-100 km/h za 8,1 sekúnd.

Corsa-e príde s 7 a 10-palcovou dotykovou obrazovkou so satelitnou navigáciou. Ide o šiestu generáciu Corsa, pričom Opel poskytuje viac detailov o karosérii:

„Corsa-e vyzerá dynamicky vďaka svojmu športovému dizajnu, zatiaľ čo vlastnosti kompaktného exteriéru ostávajú zachované. S dĺžkou 4,06 metrov Corsa ostáva agilným, praktickým a dobre rozloženým vozidlom. Línia strechy je podobná kupé, o 48 mm nižšia ako jej predchodca, bez toho, aby to poškodilo svetlú výšku. Jazdec sedí o 28 mm nižšie.

Ovládanie a jazdná dynamika benefituje z nižšieho centra gravitácie. Ovládanie je responzívne a dynamické, pre väčšiu zábavu za volantom. Moderný interiér s plne digitalizovaným kokpitom môže byť aktualizovaný s koženými sedačkami.“

Opel i Vauxhall fungujú pod značkou PSA, pričom Corsa-e zdieľa viac než len zopár podobností s Peugeot e-208. Corsa-e bude dostupná na objednávku za pár týždňov. Oficiálna cena doposiaľ nebola zverejnená. Ak bude vozidlo ocenené podobne ako Peugeot e-208, cena by mala byť na úrovni 36-tisíc eur, čo je na rovnakej úrovni, ako je Nissan Leaf. To, či už je to veľa alebo tak akurát, musí každý zhodnotiť sám.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here