Spoločnosť Great Wall Motor spúšťa svoje nové vlajkové vozidlo pod značkou ORA s prvým modelom ORA R1. Malé mestské auto bude stáť v Číne po dotáciách iba 7608 eur a bude mať okolo 150 míľ (241 km) dojazdu.

Ning Shuyong, generálny manažér ORA a viceprezient Great Wall Motor o spustení vozidla povedal:

„Ako nový člen na trhu, ORA R1 doručí vodičom bezprecedentnú skúsenosť. ORA nahradzuje tradičný model dealerstva so sieťou pozostávajúcou z ORA Home a predajní vo veľkých mestách. Okrem toho sa vytvoril big data cloud ako výsledok informácii získaných z aplikácie a webovej stránky. Náš nový e-shop otvára nové spôsoby pre vývoj niekoľkých scenárov pre offline predaj a služby ako aj nové dopravné služby pre jazdcov i pasažierov.“

Založené na koncept vozidle z minulého roku, ORA R1 je vybavené 33 kWh batériou s dojazdom 194 míľ (312 km). Treba však poznamenať, že spoločnosť využíva štandardy NEDC, a preto skutočný dojazd bude bližšie ku 150 míľam (241 km).

Vozidlo je vybavené s 35 kW elektrickým motorom, ktorý je malý aj pre vozidlo takejto veľkosti. Pre predstavu, elektrická motorka Zero Motorcykles má rozsah od 25 kW do 52 kW. Očakáva sa, že maximálna rýchlosť ORA R1 bude okolo 100 km/h, čo by malo stačiť na jazdu v meste a občasnú diaľnicu.

Tam, kde ORA R1 boduje je cena. Great Wall Motor tvrdí, že pri využití dotácii bude elektromobil stáť okolo 59 800 až 77 800 RMB (7608 až 9898 eur). Vozidlo sa predáva už teraz a má trojročnú záruku na 120-tisíc kilometrov alebo na 8 rokov a 150-tisíc kilometrov na kľúčové súčiastky.

ORA R1 je zatiaľ dostupné iba v Číne, no Great Wall Motor v minulosti odhalil záujem priniesť svoju elektrickú značku ORA pre zvyšok sveta. Zahŕňa to i Slovensko?

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here