Iba niekoľko mesiacov po odhalení nového e-208 elektrického hatchbacku, Peugeot pridal svoje auto do konfigurácie v Nemecku. Základná verzia „Activ“ je dostupná za 30 450 eur (vrátane DPH). Nemecko poskytuje dotáciu 4-tisíc eur, takže po uplatnení je cena 26 450 eur.

Peugeot otvoril rezervácie pre e-208 v niekoľkých európskych krajinách niekoľko mesiacov dozadu, no toto je prvá konfigurácia, ktorá je dostupná pre auto, spolu s cenami a možnosťami výbavy.

Cena je o niečo vyššia než diesel verzia, ktorá začína na cene 19 850 eur. Benzínová verzia je lacnejšia a začína na cene 16 600 eur za rovnakú verziu „Active“. No opäť, elektrická verzia má lepší výkon než tradičné verzie so spaľovacím motorom.

V porovnaní s inými elektromobilmi je to celkom dobrá cena. Základná verzia Nissan Leaf s 40 kWh batériou stojí v Nemecku 36 800 eur. Peugeot e-208 má väčšiu, 50 kWh batériu, no stojí o 6-tisíc eur menej než najpredávanejší elektromobil v Európe. Nie je to férové porovnanie, pretože Leaf je väčšie auto, no znamená to nižšie náklady pre schopné elektrické auto. Pre niektorých ľudí sa skrátka oplatí.

Taktiež vyzve ďalšie elektromobily, ako elektrické MINI a Hondu E, ktoré sú v rovnakej triede (malé hatchbacky) a očakáva sa, že budú mať významne menej výkonné batérie. Ich ceny zatiaľ nevieme, no ak budú na rovnakej úrovni, je možné, že budú mať problémy s predajom.

Ak chce byť Honda a MINI konkurencieschopnými, mali by ponúknuť autá s cenami, ktoré sú bližšie k základnej verzii 208, čo bude okolo 20 až 22-tisíc eur po dotácií. Je tu taktiež porovnanie s novým Renault ZOE, hoci jeho cenu tiež nepoznáme. Cena však pravdepodobne nebude porovnateľná, pretože Renault poskytuje na batériu lízing, takže sa cena bude porovnávať ťažšie.

Sme nadšení ohľadom tohto auta a jeho brantranca, Opel Corsa-e. Oba elektromobily vyzerajú dobre s dostatočným dojazdom, dobrou nabíjacou kapacitou (100 kW) a sympatickým vzhľadom. A potom, čo vieme, že cena je konkurencieschopná nielen s elektromobilmi, ale aj s autami so spaľovacími motormi, je to ešte lepšie.

Peugeot e-208

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here