Automobili Pininfarina Battista pre seba prakticky ukradla všetkú pozornosť počas tohtoročného Ženevského autosalónu, kde automobilka odhalila elektrické hyperauto Battista. Ide o prvý samostatný produkčný model, ktorý bude predávaný celosvetovo. Bude to taktiež najvýkonnejšie auto, ktoré kedy vzniklo v Taliansku. Teraz získala Battista aktualizovaný vzhľad, ktorý bude odprezentovaný počas Turínskeho autosalóna tento týždeň.

Nová aerodynamika bude výsledkom širokého vývojového programu so simulovaným aero testovaním. Aktualizácie nie sú významne (aspoň nie vizuálne), no mali by posilniť „vzhľad a dojem hyperauta, prezentujúce ešte lepšie vizuálne prepojenie medzi prednou a zadnou časťou.“ Rýchle porovnanie medzi prototypom zo Ženevy a novou verziou ukazujú, že došlo k úpravam v nižšej časti blatníka na predných a zadných prívodoch vzduchu.

Nová Battista je dokončená v jasnej modrej farbe, ktorá sa nazýva Blu Iconica Battista- Bude vystavená na autosalóne v Turíne v nedeľu, 23. júna. Nasledujúc po evente, prototyp sa presunie do ďalších častí vývoja zameraných na viac simulačných testov, veterného tunela a prvých testov tratí. Na to celé bude dohliadať bývalý pilot Formuly 1 a súčasný pilot Formuly E Nick Heidfelt, ktorý je v súčasnosti hlavným vývojovým jazdcom pre Pininfarinu.

Pininfarina Battista

Sme skutočne hrdí na Battistu a veľmi šťastní, že vidíme auto na domácom autosalóne v Turíne. Dizajnový tím v Pininfarine a Automobili Pininfarina pracovali tvrdo na tom, aby odprezentovali prvotriednu prácu v Ženeve.

My však nikdy neprestaneme pracovať na perfekcii v automobilovom dizajne a teší nás, že môžeme pridať dizajnové detaily, ktoré veríme, že posilňujú eleganciu a krásu Battista,“ tvrdí Paolo Pininfarina, predseda rady Pininfarina.

Talianska spoločnosť plánuje vyrobiť iba 150 kusov Battista – 50 pre Európu, 50 pre Severnú Ameriku a 50 pre Blízky východ a Áziu. Každá Battista bude stáť cez 2,26 milióna dolárov (2 milióny eur). Pokiaľ vám táto cena vyhovuje, môžete zložiť svoju objednávku cez „malú sieť špecializovaných predajcov luxusných áut a hyperáut.“

Zdroj: motor1.com. Zdroj fotografií: motor1.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here