Nové pohrebné auto, ktoré má základ Tesly Model S, sa predáva za neuveriteľných 200-tisíc eur. Môžeme tak vidieť, že každý segment cestnej dopravy sa elektrifikuje, dokonca aj pohrebné autá.

pohrebné auto

V skutočnosti je pohrebné auto pre elektrifikáciu perfektné. Väčšinou jazdí malé vzdialenosti od pohrebníctva alebo kostolov po cintorín a zvyčajne má dosť času nabiť sa počas jázd. pohrebníctva a výrobcovia pohrebných áut to vidia ako príležitosť. Mohli sme vidieť, ako sa vozidlá Tesly a Leaf stali elektrickými pohrebnými autami.

pohrebné auto

Teraz vidíme po prvýkrát v predaji pohrebné auto Tesla Model S. Bolo uvedené na predaj na nórskej webstránke Finn za 1 999 000 NOK, čo je ekvivalent pre 200 049, 92 eur.

Vozidlo v inzeráte popísali nasledovne:

„Tesla Model S špeciálne vyrobená ako pohrebné auto, landau verzia s piatimi spätnými zrkadlami prispôsobenými nórskym podmienkam.“

pohrebné auto

Pohrebné auto je založené na Tesle Model S z roku 2008 a má najazdených 1000 km. Vytvoril ho Jan Erik Naley, ktorý sa špecializuje vo vytváraní pohrebných áut. Tvrdí, že doposiaľ vyrobil tri pohrebné autá Tesly.

pohrebné auto

Práca zahŕňa viac, než len zmenu interiéru a strechy. Naley musel rozšíriť dĺžku auta o 80 cm. Pri cene 200-tisíc eur môže znieť draho, no v skutočnosti to nie je nič neobvyklé. Pri pohrebnom aute Tesly môžu pohrebníctva ušetriť peniaze na palive.

Tesla combi

Prvé pohrebné auto Tesly bolo vyrobené v roku 2016. Inšpirovalo sa ľuďmi, ktorý vybudovali combi verziu Tesla Model S. Zistilo sa, že dizajn Model S je vhodný pre dizajn combi a niekoľko spoločností tak vytvorilo svoje prototypy.

Nechápeme, prečo sú pohrebné autá vždy také luxusné, no pokiaľ musia byť, mohli by byť elektrické a vytvorené z Tesly. Takýmto spôsobom je posledná jazda v aute bezemisná a tichá. Naleyho práca je skvelá. Skutočne sa mu podarilo adaptovať jeho formát pohrebného auta do dizajnu Model S.

pohrebné auto

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografie: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here