Zákazníci a zamestnanci to vedia, avšak zvyšok sveta si zrejme neuvedomuje, že Porsche v súčasnosti predáva už 6 oddelených plug-in hybrid modelov.

Spadajú na 3 rozdielne vozidlá – veľký sedan Porsche Panamera, Panamera Sport Turismo a Cayenne SUV.

Porsche

 

 

 

 

 

 

 

 

Okrem štandardného E-hybrid systému spárovaného s pohonom na všetky kolesá, oveľa výkonnejší model Turbo S E-Hybrid vyprodukuje až 680 konských síl.

E-Hybrid verzie priviedli oveľa viac nových zákazníkov pre Porsche než akýkoľvek iný model, tvrdí Klaus Zellmer, prezident a výkonný riaditeľ Porsche pre Severnú Ameriku.

Zákazníci sa oveľa viac zaujímajú o modernú technológiu, naznačil Zellmer pre Green Car Reports počas autosalónu v Los Angeles. E-Hybrid sú technologicky najpokročilejšie, pričom zákazníci sa obzvlášť zaujímajú o údaje ohľadom spotreby paliva a využitia energie.

Porsche

 

 

 

 

 

 

 

Avšak expandujúca ponuka plug-in hybrid Porsche je iba prvý krok v pláne premeniť svoju flotilu na plug-in elektromobily, ktoré prídu na trh v rýchlom čase.

Podľa Zellmera, spoločnosť očakáva, že do roku 2025, čo je už o 7 rokov, polovica jej svetových predajov budä tvoriť práve plug-in vozidlá.

Plug-in hybridy budú tvoriť väčšinu týchto vozidiel, okolo 70-75 % tvrdí Zellmer. Dodal, že elektromobily neskôr prevezmú celkovú iniciatívu.

Audi, taktiež spadajúce spolu s Porsche pod Volskwagen Group pred 2 rokmi tvrdilo, že
25 % ich predaja do roku 2025 budú tvoriť plug-in autá. Plán Porsche je však oveľa agresívnejší.

Porsche

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prvým vozidlo bude produkčná verzia Porsche Mission E, koncept elektrického športového sedanu, ktorý je menší ako Panamera s debutom v roku 2020. Práce na aute práve prebiehajú, tvrdí Zellmer, pričom auto ponúkne dve vlastnosti, ktoré uistia zákazníkov spoločnosti, že vlastniť a jazdiť na elektromobile neznamená žiadne kompromisy.

Prvá vlastnosť bude  dojazd okolo 300 míľ (482 km), možno 320 (514 km), číslo dostatočne vysoké na zmiernenie akéhokoľvek strachu z nedostatku dojazdu počas dlhých jázd. Druhou je zas rýchle nabíjanie v rýchlosti, ktoré ešte nebolo doposiaľ videné v produkčnom vozidle – 800 voltový systém operujúci na 350 kilowattoch, ktorý dobije i najväčšie batérie na 80 % za menej ako 20 minút.

Porsche

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde však tieto dobíjacie stanice budú rozmiestnené?

Zellmer naznačil, že budú 3 spôsoby ako budú šoféri môcť dobiť elektrické Porsche.

Prvým a najväčším bude americká sieť 189 Porsche dealerov, z ktorých bude mať každý 350 kW dobíjacie stanice v čase vydania Mission E.

Druhým je projekt Electrify America, $2-miliardový desaťročný projekt Volkswagen Group vybudovať národnú elektrickú infraštruktúru, ktorá zahrnie výber dobíjacích rýchlostí a bude otvorená pre verejnosť.

Tretí spôsob budú dobíjacie stanice na destináciách ako sú hotely, reštaurácie a ďalšie miesta, na ktorých sa vlastníci Porsche budú zastavovať.

Toto je prípad, kedy sa zdá, že Porche sa učí od Tesly. Startup zo Silicon Valley dlho inštaloval nabíjačky s použitým unikátneho Tesla konektoru na poskytovanie dobíjania cez noc na destináciách ako sú hotely, motely a iné miesta, kde šoféri Tesly strávili niekoľko hodín.

Zellmer priznal, že spoločnosť sa ešte nerozhodla, či ich dobíjacie siete budú obmedzené iba pre šoférov plug-in Porsche alebo pre akékoľvek elektrické auto.

Porsche

Zdroj: greencarreports.com, Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here