Prototypy sa vyhodnocujú, pričom rozhodnutie príde do roka. Plne elektrické Porsche je už medzi nami. Vysoko očakávaný model Taycan debutoval, pričom bude priama konkurencia pre Tesla Model S. Ide však o veľký sedan. Porsche vyrástlo vyrábaním malých, ľahkých športových áut. Preto je tu otázka, kedy automobilka vytvorí elektromobil, ktorý si ctí históriu značky.

Toto sa ľudia budú hlavne teraz, kedy sa oficiálne predstavil Taycan. Odvážnym krokom by bolo, ak by Porsche vytvorilo elektrické 911. Ďalej je tu nápad vytvoriť nové 914 od základov ako malé, ľahké elektrické športové auto s relatívne nízkou cenou. Správa od Auto Express naznačuje, že Porsche na niečo podobné myslí a uvažuje o plne elektrickom 718 Cayman.

Aby bolo jasné, auto nie je potvrdené. Správy naznačujú, že Porsche uvažuje nad touto myšlienkou a testuje možné koncepty predtým, než sa rozhodne pohnúť vpred. Podpredseda Porsche Lutz Meschke údajne povedal, že elektrické 911 by bolo príliš veľa, zatiaľ čo 718 môže byť okej:

„Avšak pre 718 si myslím, že by to bo bol dobrý krok pre budúcnosť a bola by to kompletne nová platforma, ktorú môžeme diskutovať a zdieľať s ďalšími značkami,“ povedal Meschke pre Auto Express.

Názor Porsche ohľadom elektrickej 911 je sklamaním, hoci mode lnovej generácie môže priniesť plne elektrický pohon do klasického tvaru. Ako vieme, Štutgart má plány pre hybridné 911 a my uznáme, že elektrický Cayman by bol zaujímavý, predovšetkým, ak váha a cena ostanú v poriadku.

Zatiaľ, čo diskusie o vysoko výkonných športových elektromobiloch sú zaujímavé, ďalšie elektrické Porsche bude pravdepodobne SUV, a to macan. Táto aktualizácia bola potvrdená Porsche ako ďalšia generácia modelu v roku 2021.

718 Cayman

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here