Predstavenstvo Porsche dalo oficiálne zelenú výrobe elektrickej CUV verzii Taycan. Auto je založené na koncepte Mission E Cross Turismo, ktoré bolo odhalené začiatkom tohto roka. Dalo sa očakávať, že sa to stane, keďže auto získalo pozitívne reakcie už pri prvom odhalení v marci.

Teraz o niekoľko mesiacov neskôr nemecká automobilka v rýchlom vyjadrení potvrdila, že predstavenstvo schválilo sériovú výrobu:

„Pôjde o druhý elektrický atlét z Zuffenhausen. Na mítingu z 18. októbra dozorná rada Porsche AG dalo zelenú pre sériovú výrobu konceptu Mission E Cross Turismo.“

Spoločnosť nešpecifikovala časovú os výroby, očakáva sa však, že príde po sedane, ktorý vstúpi do produkcie neskôr tento rok. V rámci vlastností je auto založené na Taycan, a preto sa očakávajú podobné vlastnosti.

Na základe konceptu vieme, že spoločnosť mala za úmyslom akceleráciu z 0-100 km/h za menej než 3,5 sekundy. Auto má mať rovnaký dojazd cez 250 míľ (402 km) a rovnako ako Taycan, jeho najpôsobivejšia vlastnosť je 800-voltový systém. Je to dvakrát toľko ako má väčšina elektromobilov v súčasnosti a malo by to umožniť nabíjanie na úrovni 350 kW. To by mohlo nabiť batériu na 80 % iba za 15 minút.

Podobne ako pôvodné Mission E, koncept verzia je rovnako ohromujúca. Bola by škoda nepriniesť takéto auto na trh. Nielen to, ale Porsche taktiež pracuje a investuje do vývoju niečoho, čo sa zdá byť ako pôsobivý elektrický pohon. Dáva zmysel využiť to vo viacerých modeloch.

Na istotu vieme, že elektrická platforma Taycan využije tri vozidlá: Taycan sedan, Taycan CUV a ešte neodhalené Audi e-tron GT. Čím bližšie budeme k vydaniu, tým dôležitejší elektromobil to možno bude.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here