Porsche sa zaviazalo k vyvinutiu niekoľkých verzií elektrického Taycanu a wagon je jedným z nich. Toto nie je Porsche Cross Turismo koncept, čo je off-road verzia Taycanu. Na fotke vidíme skutočný wagon. Verzia Turismo prináša všetky benefity skutočného wagon, čo znamená viac priestoru pre batožinu.

Taycan Turismo určite vstúpi do produkcie, rovnako ako bežná verzia Taycan. Správy naznačujú, že ponúkne niekoľko verzií, pričom cena bude stúpať spolu s výkonom. Štandardný Taycan bude v troch rôznych úrovniach výkonu: Taycan Carrera, Taycan Carrera S a Taycan Turbo s výkonom medzi 400 až 600 koní.

Očakávaná cena Taycan je medzi 65 700 až 85 000 dolárov (58 059 až 75 114 eur). Verzia wagon bude o niečo drahšia. Tieto konkrétne fotografie pochádzajú zo Švédska, kde Taycan Turismo podnikol zimné testovanie. AWD bude štandardom pri spustení, hoci je šanca, že RWD verzia bude ponúkaná neskôr.

Fotky nového Taycan v Škandinávii naznačujú pokročilé štádium vývoja auta. To môžete vidieť na tohtoročnom Frankfurtskom autosalóne v septembri. Takmer dokončené auto vyzerá veľmi podobne ako koncept Porsche Mission E, ktoré sme mohli vidieť na rovnakom autosalóne v roku 2015.

Verzia wagon vyzerá viac muscle ako Porsche Panamera s čistým predkom a výraznými oblúkmi zadných kolies. Nič nepovie viac, že je to elektromobil ako záber auta zapojeného do elektriky a nie benzínovej pumpy. Vďaka kompaktným elektromotorom a batérii uloženými pod podlahou, Taycan má nízky predok, ktorý vyzerá byť nižšie ako Panamera. Tým vám dodá širokouhlejší pohľad na cestu vpred.

Na rozdiel od Mission E, Taycan získal konvenčné zadné dvere, ktoré vyzerajú viac konzervatívne. Neponúkajú však rovnaký prístup na zadné sedadlá. Jediná vec za povšimnutie sú veľké chrómové žiabre za prednými kolesami a charakteristicky veľké brzdné hmatadlá schované za kolesami z ľahkých zliatin.

Medzitým, vzadu sú najviac viditeľné chýbajúce výfuky. Taktiež sa zdá, že Taycan bude môcť využiť i spojler, podobne ako Panamera, ktorý sa dá zdvihnúť a zvýšiť tak rýchlosť.

Zdroj: insideevs.comcarwow.com. Zdroj fotografií: insideevs.com a carwow.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here