Tesla opäť priviedla na trať Nürburgring aktualizované verzie svojich prototypov Model S Plaid a ako je vidieť na videu, ťaží z nich maximum v testoch pred nadchádzajúcim pokusom o prekonanie rekordu.

Ako sme prednedávnom písali, po nedávnom spustení Porsche Taycan sa Elon Musk zdá byť na misii, kedy chce ukázať, že vozidlá Tesly sú stále najviac výkonnými elektromobilmi dostupnými dnes. Minulý mesiac vyhlásil, že Tesla privezie na trať Nürburgring Model S potom, čo Porsche stanovilo nový traťový rekord pre štvordverové elektrické auto.

Tesla niekoľok dní potom ohlásila Model S s tromi motormi, s tzv. „Plaid pohon“ a novým „prototypom podvozku“.

Musk taktiež tvrdí, že Tesla má nový sedemmiestny prototyp Model S na trati Nürburgring a zdá sa, že testovanie na trati môže byť jednoducho o testovaní nových verzií Tesla Model S a novým pohonom „Plaid“ s tromi motormi, namiesto toho, aby sa pokúsil prekonať rekord Taycan.

Tak, či onak, automobilka sa stále pokúšala prekonať rekord. Podľa svedka Tesla Model S Plaid už prekonala traťový rekord Porsche Taycan, čo Tesla potvrdila vo svojom vlastnom testovaní, no čas nebol oficiálne schválený zástupcami trate.

Tesla tvrdí, že urobí vylepšenia a vráti sa naspäť v októbri. Ten prišiel a upravené prototypy Model S Plaid boli videné na trati. YouTuber pod menom Automotive Mike predviedol video, v ktorom ukázal, čo predvázajú autá na trati.

Plaid

Video zobrazuje, ako sa prototypy Model S Plaid pokúšajú zajazdiť niekoľko veľmi rýchlych kôl a robia pri tom bláznivé manévre, aby otestovali ovládanie. Dva prototypy sa zdajú mať širšie karosérie okolo kolies, väčšie prívody vzduchu a jeden z nich má veľký difúzor vzadu

Nie je jasné, či sa Tesla pokúsi o nový oficiálny rekordný čas, no automobilka verí, že pôsobivý čas v hodnote 7 minút a 5 sekúnd je dosiahnuteľný. Model S by sa tak stal jedným z najrýchlejších 4-dverových vozidiel na trati Nürburgring.

Plaid

Minulý mesiac Musk povedal, že Tesla Model S s pohonom Plaid a novými, zadne čeliacimi sedadlami príde v októbri, alebo v novembri 2020. Po nedávnom testovaní teraz výkonný riaditeľ automobilky tvrdí, že prídu v nasledujúce leto.

Očakáva sa, že nový model Tesla Roadster taktiež získa pohon Plaid s tromi motormi, no ten príde na trh po novej verzii Modelu S.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here