Tesla vydala prvú oficiálnu fotku produkčnej verzie pre Model Y, ako aj fotky výrobnej linky. Naznačuje tým prienik vo výrobe karosérii svojich vozidiel.

S vydaním finančných výsledkov za 4. kvartál 2019 automobilka taktiež oznámila štart produkcie Modelu Y, ktorý nastal minulý mesiac a začiatok doručení v marci 2020. Už takmer rok sme videli niekoľko predprodukčných prototypov na verejných cestách ako súčasť extenzívneho testovacieho programu Modelu Y.

Zdá sa, že vozidlo sa tak trochu vyvinulo z pôvodného prototypu odhaleného v marci 2019. Teraz Tesla odhalila prvú oficiálnu fotku produkčnej verzie Modelu Y. Pozrite sa nižšie a porovnajte ju s predchádzajúcim prototypom.

Model Y na prvej produkčnej fotografiiPôvodný prototyp Model Y

 

 

 

 

 

 

 

 

Prvá fotka produkčnej verzie Modelu Y potvrdzuje, že Tesla bude mať ako štandard chrómové mazanie – po prvýkrát pre vozidlo Tesly, čo však býva populárna úprava medzi majiteľmi po uvedení na trh. Taktiež zahŕňa niekoľko úprav dizajnu, predovšetkým v prednej časti elektrického SUV.

Okrem prvej oficiálnej fotky Modelu Y Tesla zdielala niekoľko fotiek produkčnej linky pre Model Y v Kalifornskom Fremonte:

Do tretice záber na výrobnú linku Tesly

 

Fotky zobrazujú veľké časti karosérie vybudované pre Model Y, o ktorých Tesla tvrdí, že na nich dlho pracovala. V minuloročnom rozhovore Elon Musk povedal, že Tesla prechádza na konštrukciu hliníkových odliatkov namiesto série lisovaných oceľových a hliníkových kusov pre karosériu Modelu Y:

„Keď získame veľký odlievací stroj, pôjde to zo 70 dielov na 1 s výrazným znížením kapitálových výdavkov na všetky roboty, aby sa všetky tieto časti dali dokopy.“

Ďalší záber na výrobnú linku Tesly

Toto by predstavovalo veľký pokrok vo výrobe karosérie a fotky zobrazujú prvé vizuálne dôkazy, že Tesla to robí realitou. Automobilka navrhla obrovskú veľkú mašinu, ktorá je schopná vyprodukovať rámy vozidiel takmer z jedného kusa.

So spustením produkčnej verzie Tesla taktiež získala niekoľko vylepšení efektívnosti, ktoré vedú k zvýšenému dojazdu pre Model Y na 315 míľ (506 km).

Záber na výrobnú linku Tesly

Náš názor

Model Y je jedným z najočakávanejších elektrických áut v tomto roku. Ak sa doručenie nepretiahne, ako to žiaľ bolo zvykom v minulosti, už za mesiac sa môžeme dozvedieť, čo sa Tesle podarilo vytvoriť. Pokiaľ to bude rovnako ako doteraz, nebudeme sklamaný.

Model Y

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here