Faraday Future okolo seba v poslednej dobe vzbudzuje značný rozruch

Faraday Future okolo seba v poslednej dobe vzbudzuje značný rozruch. Ešte predtým, než nám predstaví svoj ďalší model na Consumer Electronics Show v Las Vegas v januári, spoločnosť sa snaží zaujať čo najviac pozornosti. Čisto elektrická automobilka odhaľuje teaser za teaserom s novým automobilom, ktorý na rozdiel od posledného konceptu vyzerá tentokrát ako legitímne auto. V poslednom videu spoločnosť predviedla výkon auta pri šprinte, kde súperilo s Ferrari 488 GTB, Bentley Bentayga a Tesla Model X.

Všetci už vieme, že elektromobily dokážu byť rýchle. Instantný krútiaci moment poháňa vozidlá vpred rýchlejšie, ako klasické spaľovacie motory. Doteraz sa zdalo, že všetky karty, ktoré sa týkajú rýchlosti drží vo svojich rukách Tesla. Faraday Future však ukázalo, že ich auto hravo zvládne v rýchlosti akúkoľvek konkurenciu. Video síce nemá žiadne meranie času, zdá sa však, že auto prekonalo akceleráciu Modelu X z 0-100 km/h za 2,9 sekúnd.

Aj napriek všetkým teaserom sa vie o detailoch auta veľmi málo. Zdá sa, že ide o crossover, ktorý je podobný Modelu X. Spoločnosť sľubuje viac detailov na CES a my môžeme len dúfať, že to bude lepšie ako posledný koncept. Automobilka si však musí dávať pozor na problémy s peniazmi, inak jej hrozí, že sa nedožije výroby.

zdroj: autoblog.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here