Porsche oficiálne odhalilo svoj prototyp Taycan. Hoci spoločnosť stále kamuflážuje vozidlo s výfukmi, predvádza elektrické auto na pretekárskych dráhach po celom svete.

Začínajúc v Šanghaji, nemecká automobilka priviedla prototyp Taycan na Porsche Experience Centre (Centrum zážitkov Porsche) pre „prvé oficiálne demo kolá“.

prototyp

Vozidlo riadil Li Chao, jazdec Porsche Carrera Cup Asia, ktorý bol zaujatý predovšetkým ovládaním:

„Výnimočný výkon typický pre Porsche bol jasným cieľom vývoja pre Taycan. Môžete ho cítiť ihneď od začiatku. Od nekompromisne športového po prekvapivo pohodlné, podvozok nového Taycan pokrýva široký dojazd a úspešne kombinuje presné ovládanie športového auta a pohodlnosť sedanu. Okrem nízkeho centra gravitácie, zatáčanie zadnej nápravy hrá taktiež kritickú rolu. Taycan zatáča do rohov veľmi priamo a má množstvo priľnavosti.“

prototyp

Ako je možné vidieť na fotkách, prototyp je stále ťažko zakamuflovaný, a to aj napriek tomu, že je teraz oficiálne predvádzaný automobilkou, má stále falošný výfuk. Vyzerá veľmi podobne ako prototyp Taycan, ktorý bol videný prednedávnom. Teraz Porsche plánuje priviesť prototypy Taycan na závodné trate pre demo kolá v nasledujúcich týždňoch.

prototyp

Nasledujúc zobrazenie v Šanghaji, Porsche sa zúčastní závodov Hill Run na Festivale rýchlosti v anglickom Goodwood (Festival of Speed at Goodwood) od 4. po 7. júl a vo finále sezóny šampionátu Formuly E v New Yorku od 13. do 14. júla 2019. Tu je plán pre to, čo Porsche nazýva Taycan Triple demo Run:

Cieľom sa zdá byť predvedenie udržateľného výkonu Taycan na trati. Spoločnosť sľubovala, že to bude odlišujúci faktor v porovnaní s elektromobilmi od Tesly. Porsche v minulosti spomenulo, že na rozdieľ od výkonných vozidiel Tesly, Taycan bude schopný udržať si vysoký výkon pre dlhší čas.

Nemecká automobilka dokonca povedala, že „Porsche Taycan bude jazdiť ako 911.“ Po tejto túre sa produkčná verzia Porsche Taycan konečne oficiálne predstaví v septembri, predtým, než dôjde k spusteniu na trhu.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here