Zdá sa, že Tesla vykonáva testovacie jazdy na dlhú vzdialenosť, priočom prototyp Modelu Y bol videný na verejných cestách, najnovšie v Michigane, USA. Pozrite si video o tom, ako predbieha autá.

Počas posledného mesiaca bola Tesla videná v testovacom programe Modelu Y na verejných cestách, pričom bola zachytená na fotkách. Väčšinou bola videná v oblasti Bay Area neďaleko sídla Tesly a továrni Fremont a jeden prototyp bol videný v štáte Washington.

Teraz bol prototyp Model Y videný ešte ďalej, až v Michigane. Používateľ Redditu „detroit_kp313“ zachytil prototyp Modelu Y ako ho predbehol v meste Bay City, Michigane:

Model Y in Bay City MI!!! from teslamotors

Zdá sa, že červený prototyp Modelu Y najazdil veľa, pretože bol špinavý. Taktiež bol videný na miestnej stanici Supercharger:

prototyp

Pre zaujímavosť, prototypy Modelu Y boli videné s rôznymi kolesami, pričom v tomto prípade malo vozidlo aj iný dizajn. Zdá sa, že má rovnaké kolesá Slipstream, ktoré sú dostupné ako 19-ky a 20-ky pre Model S a Model X.

Na dverách vodiča je taktiež vidieť veľkú medzeru:

Nie je jasné, či dvere neboli zatvorené kvôli zlému prevedeniu, no nie je neobvyklé vidieť medzery medzi panelmi v testovaní. Tesla mala v minulosti rovnaké problémy pri prvých prototypoch Modelu 3, no tento problém sa vyriešil veľmi rýchlo v rannej produkcii.

Tesla odhalila Model Y v marci. Pôjde o elektrický crossover založený na Modely Y s dojazdom 300 míľ (482 km). Automobilka tvrdí, že plánuje priviesť vozidlo do produkcie na jeseň 2020.

Nedávno sme zistili, že Tesla pracuje na 5. produkčnej linke v továrni Fremont, ktorá bude slúžiť práve na Model Y, ktorý bude 5. elektrickým vozidlom. Začiatkom tohto týždňa Tesla oznámila, že produkcia Modelu Y začne pred pôvodným plánom, a to v lete 2020.

Je čoraz zaujímavejšie vidieť, ako Tesla skúša Model Y na verejnosti a nebojí sa publicity zo strany fanúšikov. Väčšina automobiliek totiž svoje prototypy chráni dôkladnou kamuflážou a verejnosti ukazuje iba hotové modely. Musk a spol. však majú inú stratégiu. Je možné, že tak zadarmo zisťujú, aké sú reakcie na Model Y a získanú spätnú väzbu zapracuje do výroby auta.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here